Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Mesto dostalo pokutu 174-tisíc eur za vodorovné dopravné značenie

august 13, 2018 - 17:26
Hlavné mesto SR Bratislava dostalo pokutu 174-tisíc eur za vodorovné dopravné značenie a retroreflexné dopravné gombíky. Udelil mu ju Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Uvádzajú to na stránke úradu s tým, že toto rozhodnutie je z 10. augusta tohto roka.

Pokutu musí magistrát zaplatiť do pätnástich dní. V dôvodovej správe ÚVO uvádza, že pokutu udelili za to, že účastník konania pri zadávaní podlimitnej zákazky na uskutočnenie stavebných prác použil postup pre zadávanie podlimitných zákaziek s využitím elektronického trhoviska.

Správny orgán začal konanie pre porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Bolo to na základe výsledku konania o preskúmaní úkonov po uzavretí zmluvy. Magistrátu úrad pre verejné obstarávanie v máji tohto roka oznámil, aby sa oboznámil s rozhodnutím a vyjadril sa k nemu. Účastník konania, magistrát, na oboznámení s podkladom uviedol, že trvá na svojich pôvodných vyjadreniach a trvá na tom, že sú to bežne dostupné stavebné práce uvedené v zákazke a zákazku zadali správnym postupom.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -