Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh Mileny: „Dovolenka s mužom sa zmenila na zlý sen. Nepochopím, prečo to spravil.“

august 18, 2018 - 09:37
Môj príbeh síce spadá do kategórie dovolenkových, ale od letnej lásky má na míle ďaleko. Veď zistíte sami ...

Kým sme sa s Marcelom rozhodli ísť na spoločnú dovolenku, poznali sme sa zhruba dva mesiace. Ružové okuliare na nose som v tom čase pochopiteľne mala, Marcel sa javil ako ideálny partner a za tých osem týždňov sme medzi sebou nemali žiadne vážnejšie nezhody. To som však netušila, čo ma na plánovanej dovolenke čaká.

Hoci od tohto zážitku uplynuli dva roky, pamätám si každý detail. Jedného dňa ma Marcel prekvapil v práci informáciou, nech si vybavím voľno a odídeme na týždeň do Chorvátska. S nadšením som súhlasila. Pri mori som dlhšie nebola a predstava, že strávim krásny čas s mojou láskou v obľúbenej dovolenkovej destinácii bola viac ako príjemná. Prenajali sme si menší apartmán neďaleko mora, na cestu sme vyrazili vlastným autom a o stravu som sa s Marcelovým súhlasom postarala sama. Všetko bolo dokonalé už od prvej minúty po príchode do našej „rezidencie“. Na privítanie sme si dali pohárik vína, v batožine našli plavky a vyrazili na neďalekú pláž.

Takáto idylka pokračovala tri dni po sebe, potom nastal veľký, pre mňa dodnes nevysvetliteľný zlom. Marcel sa zrazu necítil dobre, chcel tráviť čas na apartmáne, bojkotoval spoločné výlety, nezaujímal sa o nič, iba bezcieľne prepínal televízne programy, ktorým aj tak nerozumel. Snažila som sa pobyt pri mori užiť po svojom. Na pláž a aj do mesta som chodievala sama, narastajúce dusno medzi nami som eliminovala ako sa len dalo. Nechápala som, čo sa deje, ale poznáte to – aj chlapi majú svoje dni, tak som do Marcela zbytočne nerýpala.

Posledný deň sa Marcel hecol a navrhol výlet do neďalekého mestečka. Bola som prekvapená a s nadšením súhlasila. Prezreli sme si obchodíky, kúpili si zmrzlinu, navštívili múzeum. No v tom sa Marcel zvrtol a bez slova odišiel. Myslela som si, že sa mu urobilo nevoľno a šiel pohľadať toalety. No keď sa nevracal ani po hodine, vzdala som to a vybrala sa späť k apartmánu. Trvalo mi ďalšie dve hodiny, než som dorazila „domov“. Marcel sedel v kuchyni a pochutnával si na špagetách. Tváril sa ako mŕtvy chrobák. To ma poriadne nahnevalo a strhla sa nepríjemná hádka. Na druhý deň sme mali cestovať domov a Marcel mi oznámil, že kričať po sebe nenechá, pokazila som mu celú dovolenku a ak mu neuhradím výdavky, ktoré za mňa minul, neodvezie ma na Slovensko. Neverila som vlastným ušiam. Kedy mu stihlo takto preskočiť? Nevedela som, čo robiť.

Každopádne Marcel to rozhodol za mňa. Oznámil mi, že pokiaľ nebudem do troch minút sedieť v aute, odchádza. A naozaj to urobil! Keď som totiž prišla na parkovisko, aby sme túto zvláštnu nezhodu vyriešili, už tam nebol. Poslal mi len suchú sms, že je koniec a aby som mu viac nepísala. To som pochopiteľne ani nemala v úmysle. Dodnes vlastne netuším, čo sa stalo. A potom, že ženy sú zložité. :-)

Odídete na dovolenku s mužom, ktorého síce poriadne nepoznáte, ale je to váš partner! Jeho správanie sa po troch dňoch zmení, nechá vás v zahraničí bez finančných prostriedkov a odíde preč. Ešte sa uráči poslať jednu sms, aby ste ho viac nekontaktovali a vám neostane nič iné, iba sa rýchlo otriasť, ďakovať moderným technológiám za možnosť rýchleho prevodu peňazí na bankový účet a hlavne fantastickej rodine za to, že vás NIKDY nenechá na holičkách.

Čitateľka Milena

- - Inzercia - -