Dnes je piatok, 22.február 2019, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

21. ročník Rímskych hier – Limes day 2018

august 18, 2018 - 11:58
Otvorí už 21. rok bránu do starovekého Ríma. Program je opäť plný príjemnej atmosféry, zábavy, relaxu, nových poznatkov. Tento rok ich venujeme spomienke na mladého vojaka II. pomocnej légie. Ako šestnásťročný vstúpil do armády a volal sa Avitus. Jeho meno je vytesané na kameni, zbierkovom predmete vystavenom v Múzeu Antickej Gerulaty v Rusovciach. Veríme, že ho tam objavíte a presvedčíte sa, že v Gerulate veľmi dávno žil Avitus...

Múzeum Antická Gerulata v Rusovciach

Doobedňajšia časť programu bude ladená modernejšie a rodinné tímy môžu zase súťažiť v rôznych
disciplínach. Nebude chýbať preklad obľúbených citátov, odievanie do rímskych odevov, točenie na
hrnčiarskom kruhu, rozoznávanie byliniek, ktoré poznali už Rimania. Pre malých návštevníkov je zase možnosť zahrať sa v Rímskej škôlke. V doobedňajšom programe vystúpi v Gerulate aj Divadlo ZkuFraVon. Jeho protagonisti originálnym spôsobom, cez prizmu súčasnosti, priblížia návštevníkom starovekú rímsku civilizáciu. Oživením programu bude aj príchod malých Rimanov – 50 detí zo súkromnej Základnej umeleckej školy Rusovciach na Balkánskej ulici.
Veríme, že si nikto nenechá ujsť slávnostný sprievod cisára, Rimanov, Rimaniek a ich detí, legionárov
je naplánovaný cez Rusovce o 14:00.

ZMENA KONANIA POOBEDŇAJŠEJ ČASTI PROGRAMU!

Areál Základná škola s materskou školou Vývojová 228 Bratislava - Rusovce

K zmene priestoru konania Rímskych hier – Limes Day 2018 sme pristúpili pre začiatok
rekonštrukčných prác v parku kaštieľa v Rusovciach, kde sme sa tri týždne pred podujatím dozvedeli, že park bol rozkopaný a v okolí sú tiež vyhĺbené časti. Preto sme flexibilne zmenili miesto konania poobedňajšieho programu hier a chránime tak bezpečnosť návštevníkov podujatia, ktorých bolo minulý rok až 4500. Od 14:00 bude v areáli školy bohatý program, ktorý sa bude každú hodinu obmieňať.
Pripravené sú remeselné stánky aj stánky s občerstvením. „Chlieb a hry“ čakajú na všetkých, ktorí zavítajú na celodenný program. Na podujatie Vás pozýva aj AVITUS, Juraj „Šoko“ Tabaček.

Najväčším lákadlom bude aj tento rok ARCHEOBUS. Voľné vstupenky si verejnosť môže vyzdvihnúť od 20. 8. do  7. 9. 2018, pondelok – nedeľa 9:00 – 19:00 v Turistickom informačnom centre, Klobučnícka 2, Bratislava. 

- - Inzercia - -