Dnes je piatok, 19.júl 2019, meniny má: Dušana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Večer na Muzikálovom festivale Jozefa Bednárika v Brusne patril Slovenke!

august 19, 2018 - 12:34
Vlna radosti a zároveň prekvapenie sa preniesli medzi divákov a redaktorov Slovenky na 11. ročníku muzikálového festivalu Jozefa Bednárika v Brusne. Jedným z najväčších ocenení Brusnianskou brusnicou totiž ocenili organizátorku mnohých kultúrnych podujatí na Slovensku a riaditeľku nášho vydavateľstva Máriu Rehákovú.

Rvnako týmto významným ocenením, ktoré Jožko Bednárik nazval aj „bru-bru“, ocenili aj člena Slovenského národného divadla, pe- dagóga na VŠMU a predstaviteľa mnohých muzi- kálových postáv Jána Galoviča. Aj on, podobne ako Mária Reháková, bol ocenením veľmi dojatý. Na fes- tivalovú terasu slávy pribudla tiež ďalšia tabuľka s menom významného českého skladateľa a autora mnohých filmových hitov – Zdeňka Bartáka. „Nechce sa mi veriť, že je to už 11 rokov, čo sme s organizátorom tohto nádherného podujatia Jánom Kubišom rozmýšľali ako vytvoriť program, ktorý by spájal umelcov z Česka a zo Slovenska. Som šťastná, že sa nám podarilo zorganizovať prvý ročník, a rovnako ma veľmi teší, že Janko to „ťahá“ už toľké roky s podporou mnohých partnerov a umelcov, ktorí majú tento festival radi. Je to spomienka na nezabudnuteľného Jozefa Bednárika i ďalších významných umelcov,“ povedala Mária Reháková.

Mária Reháková prvá priniesla na Slovensko muzikály svetového výzmanu. Úzko pritom spolupracovala s Jozefom Bednárikom.

brusno027.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Ocenenie si prevzala z rúk Juraja Kukuru

brusno016.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Jedenásty ročník festivalu venovali opäť pamiatke Jozefa Bednárika, ktorý odišiel do hereckého neba v predvečer festivalu pred piatimi rokmi, a nechýbala ani spomienka na Michala Dočolomanského. Program venovaný pamiatke legendy nazvali organizátori podľa pesničky z nezabudnuteľného muzikálu Na skle maľované – Zbohom buď, lipová lyžka.

Na festivale sme mohli vidieť aj neprekonateľnú Sisu Lelkes Sklovskú, operného a muzikálového speváka Mariána Vojtka i Big Band Júliusa Selčana. Večer na festivale bol výnimočný aj preto, že jeho úvodná časť bola venovaná 70. výročiu týždenníka Slovenka. Slovenke prišli zablahoželať prostredníctvom muzikálových piesní mnohí mladí renomovaní speváci. Ďakujeme im rovnako ako organizátorom tohto výnimočného podujatia. Večer v Brusne na muzikálovom festivale patril Slovenke.

Organizátor festivalu Ján Kubiš s primátorkou Zvolena Lenkou Balkovičovou

brusno020.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Primátor Nových Zámkov Otokar Klein očaril prítomných kultovou piesňou V dolinách... Na fotografii s kubánskym spevákom Lazarom

brusno001.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Autorom ocenenia je Achilleas Sdoukos. Z jeho rúk ho preberá Ján Galovič

brusno015.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Hviezdami večera boli Sisa Lelkes Sklovska a Marián Vojtko

brusno023.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Významní českí umelci Felix Slováček a Zdeňek Barták sa v Brusne cítili dobre

brusno022.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Herec, recitátor a pedagóg Juraj Sarvaš a šéfredaktorka Slovenky Mária Miková

brusno024.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Moderátor večera Rado Kuric a Juraj Selčan, dirigent Big Band orchestra

brusno004.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -