Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bikesharing spustia v uliciach hlavného mesta 7. septembra

august 21, 2018 - 14:41
Bratislavský bikesharing pod značkou Slovnaft BAjk spustia 7. septembra. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer, pri nábehu bude k dispozícii 550 bicyklov a ďalšie budú priebežne pribúdať. Bicykle pustia do obehu postupne, najskôr cez mestské časti Petržalka a Staré Mesto, následne aj do Nového Mesta a Ružinova. V súčasnosti je pripravených 50 dokovacích staníc, do spustenia služby sa ich počet zvýši o ďalších desať. Stanice budú ďalej inštalovať.

Za používanie Slovnaft BAjku zaplatia užívatelia na úvod jedno euro. Spoločnosť Slovnaft aj mesto Bratislava sa dohodli na tomto symbolickom poplatku pre predpokladané dopravné obmedzenia v hlavnom meste. Obaja partneri očakávajú, že výška poplatku motivuje obyvateľov a návštevníkov Bratislavy k väčšiemu využívaniu alternatívnych foriem dopravy, a teda aj bicyklov.

Cena uvádzacieho programu sa skladá z predplatného, ktoré je v tomto prípade zdarma, a kreditu v hodnote jedno euro. Predplatné pokrýva všetky jazdy užívateľa do 30 minút. To znamená, že pokiaľ užívateľ ukončí svoju jazdu vždy do pol hodiny, môže využívať službu zdarma prakticky neobmedzene. Pokiaľ užívateľ nevyčerpá svoj kredit v tomto roku, má ho k dispozícii aj v roku 2019.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -