Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Tajný recept na zmrzlinu: Poznajú ho v Bratislave!

august 22, 2018 - 09:06
Niekto má radšej ovocnú, iný čokoládovú a ďalší vyhľadáva neobvyklé chute. Ak ste milovníkom zmrzliny, v Bratislave nájdete druhy od výmyslu sveta. Sú tu zmrzlinárne s tajnými receptami, kde ľadovú pochúťku predáva už tretia generácia. Iní stavili na najnovšie trendy a naservírujú vám čiernu či zeleninovú.

Netradičné chute zo zmrzlinárskej univerzity

Ak ste fanúšikom netradičných chutí, určite nevynechajte zmrzlináreň Koun pri Hviezdoslavovom námestí skrytú za americkou ambasádou. Jej majiteľka sa učila pripravovať zmrzlinu v prestížnej Gelato University v Taliansku. Tento rok u Kouna ochutnajte novinky s príchuťou vegánskeho jablkového koláča, malina-čierny sezam–biela čokoláda či datľovú.

Pochúťka podľa tajného receptu

Ďalšiu porciu si môžete dať naservírovať v neďalekej zmrzlinárni Luculus na Hviezdoslavovom námestí. Zmrzlinu tu podľa tajného rodinného receptu pripravujú už od roku 1954. Na výber máte denne viac ako 20 druhov ovocných sorbetov a zmrzlín od výmyslu sveta, vrátane špeciality podniku „diesel“. 

Prírodná zmrzlina pre vás aj vašich miláčikov

Medzi najvyhľadávanejšie zmrzlinárne patrí Arthur Ice Cream. Lákadlom je čierna zmrzlina v čiernych kornútikoch. Vyrába sa z prírodných surovín bez vajec, sorbety aj vegánske zmrzliny. U Arthura dokonca servírujú vanilkovú zmrzlinu pre psy plnú proteínov a vitamínov.

Odhaľte miesta s najlepšou gastronómiou v Bratislave a ochutnajte omnoho viac!

- - Inzercia - -