Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Preneste sa do rozprávky v Bábkovom divadle!

august 23, 2018 - 15:00
Rozprávku Hansa Christiana Andersena malá morská víla oživí pripravované predstavenie Bratislavského bábkové divadla. Divadlo, ktoré ponúka výlet do sveta rozprávok už viac ako 60 rokov, avizuje novinku na september.

Tvorivý tím v zložení dramaturg Peter Galdík, tvorca scény a kostýmov Karel Czech a autor hudby Jindřich Čížek pod režisérskym vedením Šimona Spišáka ponúkne 14. septembra upravený príbeh o Malej morskej víle.

Ako ďalej informuje Bratislavské bábkové divadlo na svojej webstránke, jedna z najznámejších a zároveň najsmutnejších Andersenových rozprávok však nemá priniesť publiku slzy. „V našom divadle sa presvedčíte, že napriek stroskotaným nádejam a nenaplnenej láske nie je dôvod na ponurú náladu. Nová adaptácia pôvodného príbehu z pera mladého režiséra Šimona Spišáka ponúka originálny pohľad plný humoru a viery, že za ideály a sny sa oplatí bojovať aj napriek nepriazni osudu.“ Inscenácia je súčasťou cyklu Bratislavského bábkového divadla Živá klasika, v ktorom divadlo prináša nevšedné spracovania tradičných svetových a slovenských rozprávok.

Po prvých uvedeniach avizovaných na 14. september o 14:00 a o 18:00 sú najbližšie reprízy naplánované na 15., 16. a 18. september. Bratislavské bábkové divadlo upozorňuje, že pre rekonštrukciu svojho sídla na Dunajskej ulici hrajú v malej sále Istropolisu na Škultétyho 5 (bývalý Dom detí) a niektoré inscenácie uvádzajú aj v priestore súčasnej kultúry A4 v budove YMCA na Karpatskej ulici. Pred návštevou predstavenia si preto treba overiť, kde sa vybrané predstavenie hrá.

zdroj: SITA

- - Inzercia - -