Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Užite si posledný prázdninový víkend s rodinou! Súťažte s nami a vyhrajte pobyt v Bratislave!

august 24, 2018 - 16:19
Koniec prázdnin je pomaly ale isto tu a vy tak máte poslednú možnosť stráviť predĺžený víkend s rodinou. Neviete, kam by ste sa vybrali? Bratislava je na to ako stvorená! Prinášame tipy, čo vidieť v hlavnom meste a navyše, pripravili sme si pre vás súťaž o víkendový pobyt. Súťažte a užite si krásy Bratislavy naplno!

Centrum mesta

Spoznajte históriu hlavného mesta, dajte si tú najlepšiu zmrzlinu a objavte zapatrošené uličky s milými kaviarničkami. Nevynechajte miesta ako Michalská brána, Rolandova fontána alebo Dóm sv. Martina. Ak sa prejdete trochu ďalej, odporúčame napríklad Modrý kostol sv. Alžbety, ktorý je veľmi obľúbený aj u zahraničných turistov. Za zmienku stojí aj Námestie slobody, Prezidentský palác s jeho záhradami, Medická Záhrada aj Historická budova Slovenského národného divadla. Samozrejme nezabudnite ani na Bratislavský hrad!

blue.jpg

Foto: 
shutterstock.com

ba.jpg

Foto: 
shutterstock.com

bratislava-2544039_960_720.jpg

Foto: 
pixabay.com

bratislava-1569266_960_720.jpg

Foto: 
pixabay.com

Hrad Devín

Využite posledné dni teplého a slnečného počasia. Odvezte sa jedným z trajektov na trase Bratislava – Devín – Bratislava a urobte si na lodi krásne fotky panorámy mesta. Podhradie Devína je plné malých podnikov so skvelým jedlom, čiže na tomto výlete hladní určite nebudete.

devin.jpg

Foto: 
shutterstock.com

UFO

UFO alebo most SNP. Jedna z našich najznámejších atrakcií či u nás alebo vo svete. Vychutnajte si nádherný výhľad na celú Bratislavu a vychutnajte si kávičku či obed v reštaurácii! Pre tých odvážnejších odporúčame Skywalk, ktorý predstavuje 360-stupňovú panoramatickú prechádzku po obvode vyhliadkovej veže UFO. Ocitnete sa vo voľnom priestranstve až 85 metrov nad zemou a prejdete okolo 60 okien vyhliadkovej veže. Vyskúšať si môžete aj 3 extra pozície: nakloniť sa z vyhliadkového chodníka, pozíciu hviezdy alebo takzvanú hojdačku v priestore.

bratislava-1768977_640.jpg

Foto: 
pixabay.com

Bratislavská ZOO

Príďte navštíviť najnovšie prírastky do bratislavskej ZOO ako napríklad leopardie mláďa, mláďa psa ušatého alebo čerstvo narodené mláďa zubra európskeho. Nachádza sa tu aj pavilón opíc alebo terária s hmyzom a plazmi. Pozrite si aj komentované kŕmenie medveďov alebo veľkých šeliem. Deti sa tu určite vybláznia v dinoparku. Zaručujeme vám, že o zábavu bude postarané. A ako darček navyše - vstupenky vám darujeme!

zoo.png

Foto: 
shutterstock.com

Sad Janka Kráľa a nábrežie

V Bratislave sa dá aj oddychovať. Urobte si prechádzku alebo piknik v Sade Janka Kráľa, stačí vám len deka a dobré jedlo. Odtiaľto je to len kúsok k nábrežiu na Mágio pláž, kde si môžete na večer dopriať drinky a dobrú hudbu. Prípadne si môžete prejsť celé nábrežie peši až na opačnú stranu Dunaja cez Starý most a dostať sa k nákupnému centru Eurovea, kde si vychutnáte nákupy a posedenie v množstve reštaurácií.

eurovea.png

Foto: 
shutterstock.com

Železná studienka

Dokonalým miestom na relax je jednoznačne Železná studienka. Nachádzajú sa tu lesné a náučné chodníky, parky aj detské ihriská. Taktiež sa tu dá bicyklovať alebo člnkovať na jazere. Ak zavítate na toto miesto, nezabudnite navštíviť lanovku, ktorou sa dostanete k televíznej veži Kamzík. Odtiaľ si taktiež vychutnáte krásny výhľad a navyše, v jeho blízkosti sa nachádza bobová dráha na ktorej sa môžete naplno vyšantiť!  

15010971751851_hd.jpg

Foto: 
zlavadna.sk

Vojenský cintorín – Petržalka

Vojenský cintorín nie je síce miestom, ktoré by chcel vidieť každý, no tiež si zaslúži patričnú pozornosť. Cintorín je z prvej sv. vojny a nachádza sa pri hraniciach s Rakúskom. Vedie k nemu poľná cestička a prostredie je tu veľmi pekné. Nachádza sa tu aj vojenský bunker, do ktorého môžete nazrieť. Napriek tomu, že je toto miesto smutné, je veľmi zaujímavé a má neobyčajnú atmosféru.

107.jpg

Foto: 
citylife

Rusovský park

Ak vycestujete ešte o niečo ďalej, môžete navštíviť Rusovský park, z ktorého sa viete dostať k ramenám Dunaja, na hrádzu aj k Čunovským jazerám. Vládne tu pokoj a ticho, ktoré je narúšané len vtáčím spevom. Nie je ničím výnimočným, ak stretnete diviaky, srnky, zajace či hadov.

rusovsky_park.jpg

Foto: 
dancelife.sk

Súťaž

Zasúťažte si s nami a vyhrajte víkendový pobyt v Bratislave! Pre jednu rodinu čaká ubytovanie v bratislavskom štvorhviezdičkovom hoteli TATRA v centre mesta a vstupenky do bratislavskej ZOO! Ak si chcete s rodinou užiť krásy hlavného mesta, odpovedzte správne na otázku uvedenú nižšie a môžete to byť práve vy, kto si už budúci víkend bude vychutnávať príjemne strávené chvíle s rodinou.

 

- - Inzercia - -