Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

O bikesharing v Bratislave je veľký záujem

september 10, 2018 - 14:39
Od piatku si Bratislavčania môžu vyskúšať službu bikesharing na 73 dokovacích staniciach. O službu zdieľaných mestských bicyklov Slovnaft BAjk je veľký záujem. Už po prvom víkende je absolvovaných viac ako 5 500 jázd.

Počas prvého víkendu sa otestovala logistika prvých použitých bicyklov. V uliciach bolo zhruba 200 bicykov z 550, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. V hlavnom meste je dostupných 73 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach - Starom Meste, Novom Meste, Ružinove a Petržalke. Za uplynulý víkend bola najvyťaženejšia stanica na Pribinovej ulici pri obchodnom centre Eurovea.

Bicykle sú skonštruované tak, aby odolali aj hrubšiemu zaobchádzaniu. No aj napriek tomu sa v prvých dňoch objavili prípady vedomého poškodzovania, napríklad pedálov či pneumatík.

„Bikesharing je projekt pre všetkých Bratislavčanov, stojí za ním práca mnohých ľudí, ktorí sú za ekologickejšiu a lepšiu metropolu. Aj napriek tomu, že polícia monitoruje stanice, chcel by som poprosiť aj ľudí, aby keď budú svedkami ničenia bicyklov, volali políciu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Užívatelia by mali vždy pred použitím bicykla skontrolovať jeho technický stav, najmä schopnosť jazdy a funkčnosť bŕzd. Ak je bicykel poškodený, nemôže sa používať a poruchu je potrebné nahlásiť na infolinku 02 5950 5950 alebo prostredníctvom internetovej stránky www.slovnaftbajk.sk. Servisná spoločnosť následne zabezpečí opravu bicykla.

- - Inzercia - -