Dnes je piatok, 19.júl 2019, meniny má: Dušana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Štyri kroky k dokonalému dekoltu

september 14, 2018 - 08:02
Máte namierené na významnú spoločenskú udalosť a plánujete si obliecť nové šaty s hriešne zvodným výstrihom? Dajte si pozor, aby práve ten nebol kameňom úrazu inak bezchybného výzoru.

Ženský dekolt stráca pre svoju jemnú pokožku rýchlejšie pružnosť a hebkosť. Preto by sme mu mali venovať minimálne takú pozornosť, ako samotnej tvári. Hydratovať a používať masky býva to pomyselné minimum, ktorým možno  dekolt udržať krásne hladký, pružný a bez vrások.

Peeling ako základ

Pokiaľ máte suchú pokožku, na ktorej badať i prvé vrásky, rozhodne nie ste odkázaná nosiť po zbytok života rolák. Práve naopak. Osvedčenou metódou, ktorá s problémom nepekného dekoltu spoľahlivo zatočí, býva regeneračná maska.  Do rozmačkaného banánu pridajte trošku olivového oleja a lyžičku medu. Zmes poriadne premiešajte a následne rozotrite do partie dekoltu. Po desiatich minútach masku zmyte a na záver použite peeling.

Bez hydratácie to nepôjde

Krásna, hebká pleť sa nezaobíde bez poriadnej hydratácie. To isté platí aj o  dekolte. O ten sa starajte rovnakými kozmetickými výrobkami ako v prípade tváre. Inak riskujete, že dojem z vášho zovňajšku bude kaziť práve vráskavý výstrih.

Na spevnení záleží

Patríte k ženám, ktoré skrášľovacie výrobky na spevnenie pokožky považujú za zbytočný výdavok?  Opak je pravdou. Vyhladzovacie krémy, gély a emulzie fungujú na princípe liftingového efektu a pri ich pravidelnom nanášaní na krk, dekolt a prsia bude pokožka oveľa hladšia, pevnejšia i odolnejšia.

Opálenou pokožkou nič nepokazíte

Na ceste k dokonalému dekoltu netreba zabúdať ani na jemný bronzový odtieň. O zdravý, opálený vzhľad pokožky sa postará nielen špeciálna telová kozmetika, ale predovšetkým rozjasňovací púder, ktorý niekoľkými dotykmi aplikujte na vaše prednosti.

Tip na záver

Medzi každodenné rituály v kúpeľni zaraďte i krátku masáž dekoltu. Na pokožku dekoltu a prsia naneste masážny olej, zdvihnite jednu ruku a druhou postupujte od spodnej línie prsa  až ku kľúčnej kosti a podpažnej jamky na opačnej strane. Krásne, pevné prsia tak na seba nenechajú dlho čakať.

- - Inzercia - -