Dnes je streda, 26.jún 2019, meniny má: Adriána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Podľa prieskumov sme šťastnejšie po boku menej atraktívnych mužov

september 17, 2018 - 14:56
„Chlap ako z katalógu je iba príťažou!“ Presne to si myslia mnohé ženy, ktoré už mali po boku nádherného muža, no v jeho tesnom závese i desiatky nápadníčok, ktoré by vám najradšej vyškriabali oči. Preto azda nikoho neprekvapia výsledky nedávnych štúdií.

Výskumníci z Florida State University si totiž posvietili na preferencie žien túžiacich po rodinnom živote. A prišli so závermi, ktoré sa dali očakávať. Kým pre milostné vzplanutia a dobrodružstvá si vyberáme partnerov na základe vzhľadu, pri uzatváraní manželstva sa riadime celkom inými aspektami.

Podľa odborníkov a relevantných prieskumov sú menej atraktívni muži vernejší a na trvalý vzťah vhodnejší. Ženy, ktoré uzavrú manželstvo s nie veľmi príťažlivým mužom, majú väčšiu šancu na pohodový a trvalý vzťah.

Títo muži bývajú kľudnejší, vyrovnanejší a neriskujú stratu atraktívnej partnerky mimomanželskými románikmi. Čo je rovnako dôležité, na rozdiel od pekných mužov nepremýšľajú, či niekde náhodou nenájdu lepšiu a krajšiu partnerku.

Humor i peniaze

Pri výbere „toho pravého“ oveľa viac prihliadame na humor, charizmu, inteligenciu, vyžarovanie osobnosti, ale tiež kariéru a finančné zabezpečenie. Veď od muža sa už stovky rokov očakáva, že dokáže manželku spolu s deťmi zabezpečiť. Aj preto väčšina žien uprednostní charakter pred bezchybnou tvárou či svalnatým telom. Stačí sa pozrieť okolo seba a uvidíte, že na prieskumoch tohto typu je skutočne kus pravdy.

- - Inzercia - -