Dnes je streda, 26.jún 2019, meniny má: Adriána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Revitalizácia Kamenného námestia pokračuje

september 20, 2018 - 16:26
Po tom, ako hlavné mesto odstránilo čierne stavby na Kamennom námestí, začínajú na námestí ďalšie revitalizačné práce zamerané na odstránenie asfaltu, demontáž starých lavičiek a betónových nádob pre rastliny. S prácami začalo hlavné mesto vo štvrtok a trvať by mali približne mesiac.

„Kamenné námestie je dôležitý verejný priestor, ktorý roky chátral. Začali sme preto podnikať kroky, ktoré budú smerovať k celkovej revitalizácii tohto priestoru a Bratislavčania ho budú môcť plnohodnotne využívať,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavné mesto spolu s partnermi postupnou revitalizáciou opäť vracia život do dôležitého verejného priestoru, akým je Kamenné námestie. Prvým a veľmi dôležitým krokom obnovy námestia bolo odstránenie čiernych stavieb, ktoré roky odolávali úradom a boli prekážkou revitalizácie. Vďaka úsiliu hlavného mesta a spoločností Lordship a Tesco sa podarilo tento stav zmeniť a stánky boli demontované. Aktuálne práce budú zamerané na úpravu priestoru pod pôvodnými stánkami a v okolí. Hlavné mesto začne pracovať aj na budovaní závlahového systému.

V ďalšej fáze budú osadené samozavlažovacie kvetináče, nové lavičky s individuálnym sedením, nové trávnaté povrchy, nová zeleň a pribudne nové osvetlenie. Tieto revitalizačné práce plánuje hlavné mesto zrealizovať do konca jesene 2018. Budúci rok na to nadviaže druhá etapa obnovy, kde sa počíta s novým povrchom námestia a vyriešením priestoru súčasného parkoviska.

Revitalizačné práce, ktoré realizuje hlavé mesto od polovice augusta, vzišli z návrhov projektu Živé námestie, na ktorom participuje Aliancia Stará tržnica.

Zdroj: bratislava.sk

- - Inzercia - -