Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Počas Česko-Slovenského večera v Prahe uvidíte aj kolekciu Andrey Verešovej: Na čo sa môžete tešiť?

október 07, 2018 - 16:01
Už o pár dní sa Bratislavské módne dni prenesú v rámci veľkolepého Česko-Slovenského večera do stovežatej Prahy, kde si vychutnáte výnimočný program aj kolekcie tých najlepších slovenských a českých návrhárov. Spomedzi nich sa predstaví aj tvár BMD v Prahe Andera Verešová, ktorá nám prezradila, na čo sa môžeme tešiť!

Andrea, ste tvárou Bratislavských módnych dní v Prahe, ako vnímate dlhoročnú spoluprácu s týmto projektom?

Je to pre mňa veľká česť a potešenie. Som rada, že môžem prezentovať slovenskú módu aj v Čechách a ukázať, že máme šikovných návrhárov. Som šťastná, že môžem byť súčasťou tohto projektu. Väčšina aktivít sa uskutočňuje na Slovensku, a tak som rada, že môžeme byť s celým tímom aj v Prahe.

Večer v Prahe bude tento rok venovaný Československu, a to ma privádza k otázke, či sa cítite viac doma na Slovensku alebo v Čechách...

Človek je doma tam, kde je jeho srdce. A to moje nie je len na Slovensku pri rodine, ale aj v Čechách keďže mám rodinu aj tam. Čiže môžem povedať, že je to v Československu.

Máte aj svoju vlastnú módnu značku BLACKEVE, môžeme čakať novú kolekciu?

Áno, ale bude to špeciálne. Po dlhej spolupráci so Zuzanou Lešák Černou som oslovila nového návrhára, šikovného Michala Mareka. Je perfektný a verím, že vnesie do tvorby iný vánok a inú víziu. Jeho tvorba je trochu menej komerčná, ale budem sa snažiť to udržiavať. Chceme priniesť kolekciu jeseň/zima, ktorá bude viac o kabátoch a nohaviciach. Nebudú to teda len „párty šaty“ , kvôli ktorým vlastne značka vznikla. Značka sa tak posúva ďalej, pretože vidím aj dopyt klientok, čiže to bude využiteľné a praktické.

Venujete  sa aj svojej nadácii NFAV, minulý rok ste organizovali pre deti letný kemp, bolo to tak aj toto leto?

Áno, aj tento rok sa nám podarilo zorganizovať krásny športový kemp. Deti sa naučili plno nových vecí ako napríklad hrať tenis alebo jazdiť na wakeboardoch. Objavili sme nové talenty, ktoré chceme ďalej podporovať a chceme aby mali deti ďalší zmysel života. Tento rok sme uskutočnili niekoľko ozdravných pobytov. Detskému domovu Trnava sme pomohli usporiadať rehabilitačno-ozdravný pobyt na Šumave. Tiež sme pomohli zabezpečiť lyžiarsky výcvik detskému domovu Domino. Niektoré deti si prvý krát vyskúšali lyže vďaka lyžiarskej výbave, ktorú si nemohli dovoliť. Snažíme sa ich posunúť ďalej. Máme dokonca špeciálny tím psychológov, pedagógov a terapeutov, ktorí ich usmerňujú a pomáhajú im s problémami. Najmä keď opúšťajú detské domovy,  pomáhajú im nájsť si prácu a etablovať sa do života. Som rada, že vďaka mojej profesii môžeme pomáhať iným. A  je to tak, že až keď sa človek rozhodne venovať svoju energiu  a úspech nejakému vyššiemu cieľu tak je naozaj šťastný.

Kolekciu Andrey Verešovej si naživo môžete vychutnať už v stredu, 10. októbra 2018 v Obecnom dome v Prahe. Vstupenky dostupné v sieti TICKETPORTAL.

- - Inzercia - -