Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tlačia vás topánky? Skúste tieto finty a sadnú vám ako uliate

október 09, 2018 - 12:17
Ak patríte k ženám, ktoré pred kúpou vysnívaných topánok neodradí ani o číslo menšia veľkosť, nasledujúce riadky sa vám určite zídu.

Spokojnosť na duši ste povýšili nad prípadné bolestivé pľuzgiere a z obchodu odchádzate s veľkou krabicou v ruke. Tajne veríte na zázrak (čiže v ich záhadné zväčšenie), pred očami máte hneď niekoľko outfitov, ku ktorým si nové topánky zladíte. Dobrá správa je, zväčšiť ich naozaj môžete. A to bez použitia nadpozemskej sily. :-)

  • Namočte vlnené ponožky do liehu, zasuňte do topánky a nechajte pôsobiť počas noci. Lieh smiete naliať aj priamo do topánok, obuť si ich na hrubú ponožku a chvíľu v nich pochodiť. Alternatívou je vriaca voda naliata priamo do topánky. Po minúte vodu vylejte a obuv nechajte voľne vyschnúť (nie na radiátore).
  • Ak vás tlačí topánka na päte, navlhčite jej zadnú časť liehom a pätu opatrne vyklepte.
  • Utierka pokvapkaná octom zas spoľahlivo vytiahne úzku špičku.
  • V opravovni obuvi rozťahujú topánky do šírky aj do dĺžky.
  • Pri kúpe drahých topánok by ste si mali zaobstarať napínače na topánky. Pomôžu vám veľkosť trochu roztiahnuť a udržať tvar. Počas piatich dní si nové topánky obúvajte na kratšie pochôdzky či v obývacej izbe. Po každej prechádzke ich vráťte späť na napinák, aby si topánka zapamätala ​​tvar.
  • Ďalším spôsobom je vložiť do topánky mokré utierky či noviny. Osvedčenou fintou je prechádzka v mokrých ponožkách. Ak to materiál dovolí, vyskúšajte triky našich babičiek. Miesta, ktoré vás tlačia, potrite alkoholom, prípadne octom a potom sa v topánkach prechádzajte.

- - Inzercia - -