Dnes je streda, 24.apríl 2019, meniny má: Juraj
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenský Goodwill 2018: Toto sú najlepší podnikatelia pre rok 2018!

október 19, 2018 - 15:44
V priestoroch bratislavského hotela Tatra sa počas včerajšieho večera konal 2. ročník podujatia Slovenský Goodwill, ktorý vzdal hold tým najlepším podnikateľom u nás. Vydavateľstvo STAR production aj tento rok projekt podporilo z pozície exkluzívneho mediálneho partnera, pretože sa stotožňuje s myšlienkou oceňovať, podporovať a zároveň motivovať v práci podnikateľov.

Slovenský Goodwill je ocenenie pre firmy, ktoré si ľudia vážia a je založený prevažne na nomináciách širokej verejnosti. Tento projekt pochádza z pôvodného českého konceptu, ktorý u našich susedov úspešne funguje už celých päť rokov a teší sa mimoriadnej obľube. Nominovať jednotlivé firmy, tak ako aj v susednom Česku, bolo možné do štyroch základných kategórií - Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Všetci, ktorí svoju nomináciu prijali, sa zároveň uchádzali o priazeň verejnosti v hlavnej kategórii Osobnosť Slovenského Goodwillu, za ktorú sa hlasovalo prostredníctvom on-line hlasovania od začiatku septembra.

Exkluzívnym mediálnym partnerom bolo vydavateľstvo STAR production

Hlavným mediálnym partnerom 2. ročníka Slovenského Goodwillu bolo vydavateľstvo STAR production na čele ktorého stojí generálna riaditeľka Mária Reháková. Z jeho portfólia vychádza významný týždenník Slovenka, ktorý je na trhu už 70 rokov. Medzi populárnymi titulmi vydavateľstva  nájdeme mesačník Slovenka Zdravie rodiny, mesačník Praktická Slovenka, mesačník Metropola, TOP Cars, obľúbené webové portály ako ŽenskýWeb.sk, slovenka.sk, praktickaslovenka.sk, zdravierodiny.sk a denník metropola-online.sk.

Mária Reháková sa aktívne venuje aj realizácii mnohých projektov, už 10. rok celoštátnu anketu Slovenka roka, prostredníctvom ktorej sú oceňované podnikateľky, umelkyne, vedkyne, lekárky, športovkyne, manažérky, ktoré si zaslúžia úctu celej spoločnosti. Tie sa pravidelne stretávajú aj na priateľských VIP Cluboch Slovenka, kde si vzájomne odovzdávajú svoje skúsenosti.

Nemenej významnými projektami sú aj Veľvyslanectvo mladých, do ktorého sú zapojení stredoškoláci a vysokoškoláci, ktorí so svojimi projektami dostávajú podporu a šancu k realizácii ich nápadov, mnohokrát aj v zahraničí. Do portfólia patrí aj anketa Otec roka, Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča či Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz, ktoré každoročne rozširujú svoj dosah v medzinárodnom módnom svete, čo potvrdila aj tohtoročná spolupráca s Veľkou Britániou. Projekt Nové tváre módnej scény, ktorý je súčasťou Bratislavských módnych dní dáva šancu talentovaným módnym tvorcom vstúpiť do sveta módy a splniť si svoj sen. Tento projekt neustále posúva vpred a vďaka jej podpore a sponzoringu mohli návrhári prezentovať svoje kolekcie na prestížnych svetových Fashion Weekoch ako je Wienna Fashion Week, New York Fashion Week a tento rok aj Bangkok Fashion Week. Slovenská móda bola predstavená aj v Ríme, Londýne a každoročne v Prahe.

Pri príležitosti 70. výročia týždenníka Slovenka založila tradíciu - Slovenský Deň kroja, na ktorom sa zišlo takmer tritisíc nadšencov folklóru oblečených v tradičnom ľudovom odeve - kroji, vďaka čomu sa podaril aj historický rekord - Zápis do slovenských rekordov - Najviac ľudí oblečených v kroji na jednom mieste.

goodwill023.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Kategória TRADÍCIE

Gabriela Belopotocká, IKAR a.s.

Ocenenie v kategórii Tradície si odnieslo vydavateľstvo IKAR na čele s pani Gabrielou Belopotockou. IKAR už 28 rokov podporuje tradície a prispieva svojimi publikáciami k zvyšovaniu povedomia o slovenskej kultúre doma aj v zahraničí.

goodwill010.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Kategória INOVÁCIE

Mgr. Jana Kadaňková, Veselé rúška

Ocenenie v kategórii Inovácie získala Mgr. Jana Kadaňková - mimoriadna, inšpiratívna, unikátna a inovatívna žena, ktorá svojou tvorbou skrášľuje život ľudí a svojími inováciami prináša radosť aj do smutných priestorov ordinácií prostredníctvom farebných, veselých rúšok.

goodwill012.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Kategória PARTNER

Mgr. Marek Šimunek, Poľnohospodár Nové Zámky a.s.

Ocenenie v kategórii Partner si odniesol generálny riaditeľ a člen RPPK NZ, SPPK, AKSDS Mgr. Marek Šimunek, ktorý si vždy nájde čas vypočuť problémy zamestnancov a pomôcť im. Spoločnosť sa taktiež postarala o rozvoj nových technológii v poľnohospodárstve a budovaní poľnohospodárstva.

goodwill014.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Kategória PODPOROVATEĽ

Veronika Bush, Nadácia TESCO

Ocenenie v kategórii Podporovateľ získala Veronika Bush, správkyňa Nadácie Tesco, v ktorej sa snaží inovatívne a efektívne podporovať verejne prospešné aktivity na celom Slovensku. Svojim prístupom k tejto funkcii motivuje ostatných, aby konali zodpovedne a transparentne. Vždy bojuje za efektívny a transparentný spôsob, akým môže zo svojej pozície pomôcť Nadácia Tesco komunitám na Slovensku. 

goodwill017.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Zvláštna cena poroty

Jana Pitková, OZ Kolobeh života

Ocenenie od poroty Slovenského Goodwillu si odniesla pani Jana Pitková, štatutárna zástupkyňa OZ Kolobeh života, ktorého cieľom je pomôcť rodinám s nezaopatrenými deťmi, ktoré sa smrťou jedného alebo oboch rodičov ocitli v krízovej životnej situácii. Ocenenie si prevzala z rúk generálnej riaditeľky vydavateľstva STAR production Márie Rehákovej a pani Kataríny Kubovej zo spoločnosti SANSA GLASS,  spoluautorka jedinečnej sošky pre prestížne podujatie Slovenský deň kroja, venovala voucher v hodnote 500Eur na výrobu kretívnej sklenenej krásy z ich dielne.

imgl3308.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Osobnosť Slovenského Goodwillu

Miriam Poništová, DeutschMann Internationale Spedition s.r.o.

Ocenenie Osobnosť Slovenského Goodwillu si odniesla Miriam Poništová, majiteľka firmy DeutschMann Internationale Spedition, ktorá už 19 rokov stojí na jej čele, má neutíchajúce zanietenie pomáhať a ukazovať vzorný príklad etického podnikateľského správania.

goodwill034.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Počas krásneho galavečeravystúpila aj mladá,talentovaná Lima Prágerová, ktorá hviezdila v muzikáli Bambuľka. a folklórny súbor Čečinka z bratislavskej Karlovej Vsi.

Slovenský Goodwill 2018: Aftermovie

Autor: 
Tomáš Hanzlík

goodwill004.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

goodwill018.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

goodwill022.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -