Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Známe tváre spomínajú na Mariána Geišberga († 64): ,,Vďaka za odkaz, ktorý bude dlho medzi nami"

november 12, 2018 - 13:16
Herec, ktorý prednedávnom zabával divákov prostredníctvom jojkárskej relácie Sedem už nie je medzi nami. Smrť Mariána Geišberga zasiahla celé Slovensko.

Sobotňajšia noc patrila komunálnym voľbám. Azda každý ostro sledoval, kto vo voľbách uspie a kto naopak nie. V jeden moment sa však akoby zastavil čas. Pomedzi politické správy v médiách vyšla informácia, že skvelý herec, zabávač, muž s nezameniteľným hlasom Marián Geišberg nie je medzi nami. Informácia, ktorá prišla nečakane a zasiahla širokú verejnosť a jeho kolegov. ,,V noci sme sa zobudili a zapla som mobil, aby som si pozrela volebné výsledky. A naraz mi nabehlo niekoľko správ o tom, že Maroš Geišberg zomrel. A ani som to nepovedala manželovi, len som ticho nespala. Je to iné ako inokedy. Nemám ja veľa takých tých osobných “celebrít”..hercov, spevákov. Akurát asi piatich hercospevákov. A Marián bol jedným z nich. Najpočúvanejší u nás doma. Stále fajčiaci človek s úžasným hlasom, taký iný, inak pokojný a nepokojný, užívajúci, introvertno-extrovertný..iný človek ako väčšina, ktorého som niekedy na začiatku puberty začala pozorovať a dodnes s tým neskočila. Človek, ktorý bol slobodný!" píše herečka Kristína Tormová na sociálnej sieti. A nielen ona. Na Mariána Geišberga si zaspomínalo množstvo známych tvárí, ktoré s ním prišli do kontaktu a spomínajú. Nezabudnú . . .

mg.jpg

Foto: 
Instagram

Tamara Heribanová

Naposledy Maroš aj s Jožkom Karikom v Literárnom soiree ako vzácny hosť, na ktorého výnimočnú ľudskosť, múdro a chápanie sveta budem navždy spomínať. Marián Geišberg bol človek, ktorého energia a myšlienky dojímali a vždy prinášali veľa veľa vďaky. Ďakujem ako mnohí tu z nás za všetky tie nádherné divadelné predstavenia, v ktorých hral hlavné postavy, za jeho prekrásnu hudbu, za jeho slová, poéziu, za úžasnú vnútornú slobodu a odvahu hovoriť vždy priamo za správnu vec správne veci. Vďaka za odkaz, ktorý bude dlho medzi nami. Odišiel jeden z najväčších. Odpočívaj v pokoji. 

mg1.jpg

Foto: 
Instagram

Andrej Kiska

Bol nielen skvelý herec a pesničkár, ale najmä výborný človek. Človek, ktorý sa nikdy nebál verejne pomenovať, čo ho v našej spoločnosti trápilo, a cítil zodpovednosť za našu krajinu.Vnímal som jeho slová veľmi pozorne. Mal som tú česť porozprávať sa s ním aj v Banskej Bystrici na podujatí s názvom Zabudnuté Slovensko, kde sa hovorilo najmä o extrémizme.Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, blízkym, priateľom, známym a kolegom. Bude chýbať nielen im, ale celému Slovensku. Úžasné čo a hlavne koľko tu toho po ňom ostane. Škoda, že sme odložili posledný plánovaný koncert. Budem si musieť naň počkať. Veľa sily rodine.

kiska.jpg

Foto: 
Facebook

Monika Hilmerová

Nedokážem sa s ním lúčiť... Asi ani netušil akú stopu v mnohých ľuďoch zanechal..a zanecháva naďalej. Navždy ho budem vnímať na našom javisku. Aj za portálom. Veľmi ho mám rada. Aj pre divákov určite ostáva tu i naďalej.

mg2.jpg

Foto: 
Instagram

Kamil Mikulčík

Došli slová. Ostalo prázdno...Tak štastnú cestu Maroš.

miku.jpg

Foto: 
Instagram

Zuzana Vačková

Budeš nám veľmi chýbať, poponáhľal si sa.. . Ale ostali tu krásne spomienky na teba.. tvoje večne sa smejúce oči. A “nôžky mám v betóne, krídelká kovové, keď hlávkou pohnem, o obruč závidím. Cítim sa dobre, nič mi už nevadí..”

mg3.jpg

Foto: 
Instagram

Marián Čekovský

Budeš chýbať silno. No ostalo po Tebe veľa krásneho a cenného.

cek.jpg

Foto: 
Instagram

Barbora Švidraňová

Och Maroško... Posielam bozky do neba... Bola to pre mňa obrovská česť začínať na doskách práve po tvojom boku.

sv.jpg

Foto: 
Instagram

Juraj Loj

Veľký človek Marián Gaišberg, veľký divadelník, hudobník, textár Marián Geišberg, s veľkou úctou a obdivom sa skláňam pred tebou Maroško

loj.jpg

Foto: 
Instagram

Števo Martinovič

Doteraz si pamätám všetky slová z hodín herectva od vás...boli ste pre mňa najväčší vzor...boli ste pre mňa najlepší herec...ak ako herec čo len trošku viem , viem to od vás ( aj keď vám by sa táto patetickosť a to vykanie nikdy nepáčilo) budete mi chýbať ....odpočívajte v pokoji ...ďakujem

martinovic.jpg

Foto: 
Instagram

Juraj Kemka

Ďakujem Maroško.

kemka.jpg

Foto: 
Instagram

- - Inzercia - -