Dnes je streda, 26.jún 2019, meniny má: Adriána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Novembrové desatoro: Urobte desať poriadnych krokov vpred!

november 26, 2018 - 12:59
V novembri buďte megalomanský. Namiesto jedného si zvoľte rovno desať cieľov. Ich dodržaním získate zdravšie telo, pokojnejšiu myseľ, a načerpáte sebavedomie z toho, že ste výzvu zvládli. Urobte desať poriadnych krokov vpred!

Neokradneš

Ak pravidelne nestíhate raňajkovať, upečte si cez víkend domáce cereálne tyčinky. Každé ráno si jednu hoďte do tašky a prestaňte si vymýšľať výhovorky, prečo neraňajkujete a okrádate svoje telo o dôležité živiny.

Neodložíš

Kedy ste boli naposledy na preventívnej prehliadke u všeobecného lekára? Ak si ani len nespomínate, viac to neodkladajte.

Neohrozíš

Prezrite si svoju domácu lekárničku a vyhoďte všetko, čo je po dátume spotreby. Staré lieky odneste späť do lekárne skôr, ako po nich omylom siahnete a poškodíte si zdravie.

Nenakúpiš viac, ako je ti treba

Prestaňte kupovať rodinné balenia sladkostí či kilogramové balenia cukríkov. Ak milujte sladké, kúpte si každý deň len jednu malú tyčinku. Je oveľa ľahšie naučiť sa ovládať, ak nemáte dom plný sladkostí.

Nezabudneš na cukor

Neustály pocit smädu, hlad aj po jedení, časté močenie, suché pery či rozmazané videnie. Ak trpíte týmito príznaky, môže ísť o neodhalenú cukrovku druhého typu. 14. november je Svetový deň diabetu. Spomeňte si na svoje zdravie a nechajte sa otestovať u lekára.

Vyčistíš si myseľ

Naplánujte si ešte pred sviatkami návštevu aktuálnej výstavy alebo galérie. Presne v tomto období, keď sa kopia povinnosti, tlačia vás termíny v práci a dlhé zoznamy z domova, zrelaxujte svoju myseľ pri pohľade na umenie a doprajte si prepotrebný reset.

Skúsiš čosi nové

Zdravá strava spočíva v pestrosti. Skúste v novembri aspoň jednu potravinu, ktorú ste nikdy predtým nejedli. Hor sa na jazmínovú ryžu, červenú šošovicu či ovčie mlieko.

Pomôžeš

Kúpte človeku bez domova, ktorého pravidelne stretávate, raňajky či obed. Prerieďte šatník a darujte nepotrebné šatstvo alebo sa zapojte do charitatívneho projektu vo vašom meste. Pomoc druhým vás vnútorne obohatí.

Naplánuješ

Zhoďte zo seba ťarchu aspoň jednej povinnosti a pustite sa do čohosi, čo už dlho odkladáte. Prerobte kúpeľňu alebo roztrieďte staré veci v garáži. Začnite presným plánovaním, ostatné už pôjde samo.

Vypneš

Ako ste kedysi milovali relaxovať? Pri dobrej knihe, návštevou sauny alebo varením nových jedál? Vyberte si jeden konkrétny deň a robte aspoň časť z neho len to, čo vás uvoľňuje a robí šťastným.

- - Inzercia - -