Dnes je utorok, 12.november 2019, meniny má: Svätopluk
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bytosť z onoho sveta

december 06, 2018 - 12:17
Som stredoškolská profesorka fyziky a chémie. Na duchov ani na anjelov neverím. No viem, že jeden z prvých zákonov fyziky je zákon zachovania hmotnosti a energie, čo znamená, že energia nemôže vzniknúť z ničoho a nemôže sa rozplynúť a premeniť v nič.

Veľmi dlho som bola presvedčená, že veda dokáže vysvetliť naozaj všetko, no to, čo som prežila, mi dodnes nevysvetlil nikto.  V čase, keď sa stala tá udalosť, som bývala v stredne veľkom meste, v panelákovom byte. Teda nešlo o žiadny strašidelný dom, v ktorom niekto zomrel, či kde by sa odohrala iná záhadná príhoda.  Večer som si, ako zvyčajne, ľahla, spávala som s deťmi v jednej izbe a všetci sme rýchlo zaspali. Ja som sa nečakane nad ránom zobudila. Ležala som v posteli celá stuhnutá a meravá ako v truhle. Čosi ma neprirodzene ťahalo a napínalo mi to ruky a nohy. Konča mojich nôh stála svetielkujúca postava, ktorá akoby bola napojená na mňa, cez moje chodidlá. Nerozoznala som o koho alebo o čo ide, keďže to nemalo tvár, len obrysy ľudskej postavy. Chvíľu som čakala, čo ten zjav chce, či má pre mňa nejaké posolstvo, ale nič, okrem stuhnutosti, som necítila. Pokrčila som nohy v kolenách a tým sa mi podarilo odpútať sa od tej zvláštnej bytosti. Zavlnilo sa to a zmizlo nevedno kam.

Nestalo sa to len mne

Mladšia kolegyňa z práce sa mi neskôr zdôverila, že čosi podobné sa prihodilo aj jej. Zobudila sa na to zvláštne, mimoriadne silné pnutie a zistila, že konča jej nôh stojí jej nebohá stará mama, ktorá jej vyčítala, že prestala chodiť do kostola. Na rozdiel odo mňa, ona v tej bytosti rozoznala konkrétnu osobu, ja nie, mne to iba odčerpávalo energiu a nevedela som pochopiť, čo mi ten prízrak chce povedať, či aspoň naznačiť.

Zhodou okolností, alebo to bolo čosi iné ako náhoda, v krátkom čase zomrela v mojom okolí mladá žena, ktorá zanechala po sebe dve deti. A o pár dní rovnako nečakane v spánku aj muž, štyridsiatnik. To je overiteľná realita. Odvtedy si dávam  pozor, aby som nespala na chrbte, len na boku, v skrčenej embryonálnej polohe.

Mária B., Nová Bošáca

- - Inzercia - -