Dnes je streda, 26.jún 2019, meniny má: Adriána
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Váš príbeh: K životnej zmene ma nakopol pohľad na moju sokyňu

december 07, 2018 - 23:00
V januári tomu bude presne rok, čo ma môj partner so slovami, že sa zaľúbil do inej, opustil. Nehľadiac na spoločnú krásnu minulosť a do detailov naplánovanú budúcnosť, jednoducho sa zbalil a odišiel.

Ak niektorá z vás zažila niečo podobné, určite si veľmi dobre pamätá, ako (možno) sedela na posteli a kládla si otázky typu: Je to moja chyba? Čo som urobila zle? Čo vidí na tej druhej? Tieto a podobné mi hlavou vírili až dovtedy, kým som sa neodhodlala na zmenu.

Nikdy som nepatrila ku krásaviciam, za ktorými sa obzerajú muži a môžu si vyberať z nespočítateľných pozvaní na rande. Pravdu povediac, som skôr sivá myška, ktorá nie je ani extra pekná, ani extra vtipná a už tobôž nie prehnane múdra. Keď mi stroskotal vzťah so snúbencom, ktorého som nadovšetko milovala, zrútil sa mi svet. Nebojím sa to priznať. Obávala som sa samoty a nedokázala si predstaviť, čo si bez neho počnem. Ustavične som sa obzerala späť, prezerala si spoločné fotografie a v hlave si premietala útržky nášho vzťahu. Čoraz častejšie som pozerala do zrkadla a bola presvedčená o tom, že odišiel aj kvôli tomu, ako vyzerám. Starostlivosti o seba som totiž priveľa času nevenovala. Bola som si ním skrátka istá. Celulitídu, vyrastené vlasy, kruhy pred očami a aknóznu pleť som neriešila. Prebudil ma vlastne až spomínaný rozchod a hlavne „tvrdý“ pohľad na moju sokyňu o pár dní neskôr. A tak som začala konať …

Je až neuveriteľné, ako vás dokáže v čase láskybôľu pohľad na vašu konkurentku v láske vyhecovať. Vymyslela som si malú pomstu. Nie takú  v pravom zmysle slova, ale skôr svoju vnútornú. Chcela som, aby Marek zistil, že spravil chybu. Aby po mne opäť túžil a dal nám druhú šancu. V tomto stave som vyhľadala skrášľovaciu kliniku so slovami, aby ma, obrazne povedané, dali dokopy. Nechcem vás zaťažovať prílišnými detailmi mojej premeny a pocitmi, ktoré vo mne každým ďalším pozretím do zrkadla lomcovali. Skúsim to zhrnúť. Pani doktorka mi ukázala, že dobrý pocit a sebavedomie je niečo, čo preukazateľne spraví život príjemnejším. Dala som si vyhladiť vrásky, odstrániť kruhy pod očami a nepekné znamienko pod ľavým kútikom pery, v kaderníckom salóne som zmenila účes, premýšľam nad permanentnou úpravou obočia a možno pier. Nič prehnané, no pre mňa viditeľné a z hľadiska pocitu o to uspokojivejšie. Zmena stravovacích návykov a zaradenie športu do každodenného života boli už len záverečnou bodkou.

Keď počiatočná bolesť a rozčarovanie z rozchodu odzneli a ja som sa na všetky tie veci okolo začala pozerať s čistou hlavou, musela som uznať, že s vtedajším partnerom by som asi nikdy nebola šťastná. Možno som to vedela už vtedy, no z obavy o vlastnú budúcnosť a nie príliš lichotivom vnímaní seba samej, som to odmietala priznať. Ten rok, ktorý som venovala výlučne sebe, ma veľa naučil. V prvom rade to, že na vrchole rebríčka som ja, pretože odo mňa a môjho vnútorného pocitu sa odvíja všetko ostatné. Určite sa nájdu osoby, ktoré so mnou nesúhlasia a priority majú nastavené úplne odlišne. Ja nikomu nevnucujem svoj názor, jednoducho píšem veci tak, ako ich cítim…

Ozaj. Pred dvoma týždňami som v kaviarni v centre mesta natrafila na Mareka. Takmer ma nespoznal (ani sa mu nečudujem). Pozdravili sme sa, prehodili zopár viet, zaželali si pekný deň a každý sa pobral vlastnou cestou. Neprešli ani dve minúty a na mobile mi pípla sms. Vraj mi to neskutočne sekne a rád by ma niekedy pozval na večeru.

Neodpísala som…

Marta (31)

- - Inzercia - -