Dnes je streda, 19.jún 2019, meniny má: Alfréd
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pozrite, aké šaty si oblečie Lucia Hurajová na Ples v opere 2018!

december 20, 2018 - 13:34
Hostí 19.ročníka dobročinného Plesu v opere prevedie bohatým programom éterická herečka Lucia Hurajová. Róbu, v ktorej sa predstaví v úlohe moderátorky pre ňu vytvorí módny návrhár Marcel Holubec!

Ponuku prijal s radosťou i pokorou

„Je prijemné, keď môžem svoj talent zúročiť takýmto spôsobom. Teší ma, že to nie je len o samotných šatách ale aj o dobročinnosti, s ktorou je Ples v opere spätý,“ povedal dizajnér, ktorý zároveň priblížil ako postupoval pri počiatočných návrhoch. „V prvom momente som si položil otázku, kedy som šťastný.  Je to najmä vtedy, keď som zamilovaný ale viem sa tešiť aj z maličkostí. Vtedy mám pocit, že lietam až k oblakom,“ vysvetlil Holubec a dodal, že keď sa za šatami ukrýva príbeh, ide o pridanú hodnotu aj pre samotnú nositeľku Luciu Hurajovú. „S Marcelom sme sa vzácne na všetkom zhodli, preto verím, že sa táto harmónia premietne aj do samotnej prípravy šiat. Tie by mali zhmotniť tohtoročnú tému Plesu v opere, ktorou je rapsódia šťastia,“ opísala spoluprácu s tvorcom róby moderátorka dobročinného podujatia.

O Marcelovi Holubcovi

Marcel Holubec je slovenský módny návrhár. O svojom smerovaní bola presvedčení od útleho veku. Na odevnú tvorbu sa zameral už na strednej škole a ako pätnásťročný študent Strednej priemyselnej školy v Trenčíne absolvoval svoju prvú súťaž, Zlatú Fatimu Junior. Následne absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v odbore textil dizajn, kde jeho tvorba patrila medzi najvýraznejšie. V súčasnosti patrí Marcel Holubec k najvýznamnejším módnym návrhárom na Slovensku. 

O Lucii Hurajovej

Lucia Hurajová vyštudovala Vysokú školu múzických umení, má doktorát z teatrológie a počas svojej kariéry si už vyskúšala aj režisérsku stoličku. Absolvovala stáž vo Francúzsku, vďaka čomu mohla neskôr prekladať pre Vladimira Serrea, ktorý v Slovenskom národnom divadle režíroval hru Zjavenie. Stvárnila desiatky seriálových, filmových, ale aj divadelných postáv. Jej srdcovým predstavením je tragikomická francúzska komédia Meno, kde sa predstavila v postave Anny pod režisérskou taktovkou Juraja Nvotu. Z dabingu je známy aj jej zvučný hlas.

- - Inzercia - -