Dnes je nedeľa, 21.júl 2019, meniny má: Daniel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tereza Nvotová Kostková: Žijeme veľmi pekné obdobie

január 14, 2019 - 14:28
Na premiére inscenácie Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia v Divadle Astorka Korzo '90 sme v spoločnosti režiséra Jakuba Nvotu stretli aj jeho manželku, známu českú herečku Terezu Nvotovú Kostkovú. Režisér hru napísal na motívy knihy autorky Kjersti A. Skomsvold. Rozhovor s režisérom nájdete na inom mieste, no vyspovedali sme aj jeho manželku, ktorá ho prišla do Bratislavy na premiéru podporiť.

Tereza Nvotová Kostková

Ako často cestujete, teraz už ako čerstvá novomanželka, na Slovensko?

Patrím k ľuďom, u ktorých vnútorne k rozdeleniu krajiny nedošlo. Prejdem hranice a cítim, že som doma. Teraz na Slovensko cestujem častejšie, v lete sme tu boli so synom dlhšie. Jakub režíroval v Divadle v Rytířské hru Můj nejlepší kamarád, ktorá mala premiéru ešte minulý rok a teraz pracuje na tej istej hre s iným súborom na Slovensku. Zatiaľ teda do Bratislavy cestujem na otočku, aj teraz po premiére v Astorke idem ráno naspäť. Vo vlaku trochu pracujem, trochu oddychujem. Štyri hodiny cesty, to nie je tak veľa.

V Česku ste známa herečka, moderujete StarDance. Slovenskí diváci vás poznajú z obľúbených seriálov Poisťovňa šťastia, Ordinácia v ružovej záhrade a ďalších.

Vôbec mi nenapadlo, že u vás ľudia sledujú StarDance, ale keď som na Slovensku, hovoria mi o tom, takže som prekvapená aj šťastná. Vôbec nie je na škodu, keď môžeme pozerať slovenské aj české filmy a rozumieme si...

Viac sa dočítate v aktuálnej Slovenke

- - Inzercia - -