Dnes je streda, 16.október 2019, meniny má: Vladimíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Magický ples v banskobystrickej opere

január 20, 2019 - 14:22
Na miesto, kde sa v minulosti stretávali velikáni slovenského kultúrno-spoločenského života, sa opäť vrátila tradícia noblesy a skvelej zábavy.

Národný dom v centre Banskej Bystrice sa stal hostiteľom 1. banskobystrického operného plesu. Pre naše vydavateľstvo mal tento večer ešte jednu výnimočnosť – úderom na gong ho otvorila rodáčka z Banskej Bystrice a generálna riaditeľka Mária Reháková, ktorá sa stala zároveň aj predsedníčkou plesového výboru.

rehakova.jpg

Mária Reháková
Foto: 
Lucia Horváthová

Budova Štátnej opery v Banskej Bystrici a susediaci Národný dom v sobotu privítali desiatky hostí, ktorí si prišli užiť magický ples. Jeho úvod sa niesol v znamení skvelých sólistov banskobystrickej opery. Tí hostí preniesli do minulosti známymi áriami z opier i operiet. Skvelý štart dal jasne najavo, akým smerom sa bude večer plný hviezdnych mien uberať.

 

img_1775.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

Ako každý ples v opere, aj ten v Banskej Bystrici sa nezaobišiel bez tradičného úderu na gong. Túto poctu organizátori zverili generálnej riaditeľke vydavateľstva STAR production Márii Rehákovej. „Som nesmierne rada, že môžem na mieste, kde som ako dieťa chodila so svojim otcom každú nedeľu, otvoriť ples, ktorý sa svojou kvalitou môže porovnávať s akýmkoľvek plesom v opere – či už na Slovensku, ale dovolím si povedať, že aj v zahraničí. K tomuto miestu ma viažu spomienky a bola som naozaj dojatá, keď som sa od organizátorov dozvedela, že úderom na gong otvorím novú tradíciu práve ja,“ netajila dojatie Mária Reháková. Ako dodala, Národný dom bol miestom, kde sa pravidelne stretávali velikáni slovenského kultúrno-spoločenského života a verí, že to bude tak aj v budúcnosti.

 

collage.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

collage2.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

Po programe v priestoroch opery sa hostia presunuli k svojim stolom v Národnom dome, kde si okrem kulinárskych lahôdok mohli vychutnať tiež skvelé vystúpenia speváckych hviezd Mariána Vojtka či Sisi Lelkes Sklovskej. Okrem nich si s chuťou zaspieval aj moderátor plesu Juraj Bača. O zábavu sa postarala aj skvelá Ľudová hudba Hron, Hromada Singers a DJ Laco Hradský.

 

collage3.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

O tom, že historicky prvý ples v Národnom dome bol naozaj vydarený nás presvedčili nielen spokojné tváre organizátorov, ale i hostí, ktorí budovu opúšťali v skorých ranných hodinách s prianím – Vidíme sa o rok.

Tak teda – držíme palce!

 

- - Inzercia - -