Dnes je štvrtok, 23.máj 2019, meniny má: Želmíra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Túžite po štíhlejšom brušku? Skúste to s týmto nápojom!

február 19, 2019 - 11:00
Hneď v úvode tohto článku by sa dalo napísať: Tento nápoj je všetko, čo vaše (štíhle) bruško potrebuje.

A ani nie sme ďaleko od pravdy. Hlavnú úlohu v ňom totiž zohráva chren, potravina obdivovaná pre množstvo pozitívnych účinkov na zdravie človeka. O jeho vplyve na štíhlu líniu sa ale vie už menej.

Koreň chrenu má vysoký obsah vitamínu C, podporuje trávenie a metabolizmus, disponuje regeneračnými a antiseptickými účinkami. No pozor! Tepelnou úpravou chren stráca cenné vlastnosti, preto ho konzumujte čerstvý.

V minulosti už starí Rimania liečili reumu chrenom. Námorníci si ho zas brávali na dlhé plavby ako liek proti skorbutu - a to pre vysoký obsah vitamínu C. Chren taktiež pôsobí antibioticky, posilňuje, prečisťuje organizmus a optimalizuje trávenie.

Pripravte si:

  • 125 gramov chrenu
  • 3 PL medu
  • 4 citróny

Takýto je postup:

Rozmixujte chren až kým bude mať formu hutnej hmoty. Následne doň vytlačte šťavu z citrónov a dôkladne premiešajte. Na záver pridajte med (pre lepšiu chuť i hŕstku škorice) až dostanete konzistenciu sirupu.

Ten prelejte do sklenenej nádobky a užívajte jednu lyžičku denne, ideálne pred jedlom alebo pred cvičením. Po troch týždňoch užívania sirupu si dajte ďalšie tri týždne pauzu. Potom v kúre pokračujte. Dôležité upozornenie - sirup nechajte uskladnený v chladničke.

- - Inzercia - -