Dnes je štvrtok, 18.júl 2019, meniny má: Kamila
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

ŠKODA KAMIQ – nové mestské SUV

február 27, 2019 - 10:41
Modelom KAMIQ rozširuje značka ŠKODA svoju ponuku vozidiel SUV o tretí model určený pre európsky trh.

Podobne ako pri úspešných modeloch ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ aj názov KAMIQ pochádza z jazyka Inuitov, obývajúcich sever Kanady a Grónska. Popisuje stav, keď niečo prirodzene „padne ako uliate“ za všetkých okolností. V rámci obľúbeného segmentu mestských SUV model ŠKODA KAMIQ v sebe spája klasické prednosti vozidla SUV, akými sú zvýšená svetlá výška alebo pohodlná pozícia sedadiel, s agilitou kompaktného vozidla. Nový automobil ŠKODA KAMIQ, ktorý sa vyznačuje emocionálnym dizajnom a ponúka najmodernejšie asistenčné a infotainment systémy, veľkorysý priestor a mnoho prvkov Simply Clever, spĺňa nároky na lifestyle orientovaných zákazníkov aj rodín.

Predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier povedal: „Modelom KAMIQ rozširujeme našu úspešnú ponuku vozidiel SUV na európskom trhu. ŠKODA KAMIQ - naše prvé mestské SUV - nadchne pre značku ŠKODA nových zákazníkov, a je tak dôležitou súčasťou modelovej ofenzívy značky ŠKODA. KAMIQ zaujímavo kombinuje vysokú pozíciu sedadiel, typickú pre automobily SUV, s dobrým výhľadom z vozidla, dynamické jazdné vlastnosti, emocionálny dizajn, vysokú úroveň bezpečnosti a najmodernejšie možnosti konektivity. Vďaka veľkorysému priestoru a mnohým Simply Clever prvkom naďalej zostáva typickým automobilom ŠKODA."

Vzhľad automobilu ŠKODA KAMIQ, ktorý pokračuje v úspešnom dizajnovom jazyku vozidiel SUV KODIAQ a KAROQ, charakterizujú nové dvojdielne predné svetlomety so svetlami pre denné svietenie umiestnenými hore. Mestské SUV využíva modulárnu platformu MQB a napriek dĺžke 4 241 mm ponúka veľkorysý priestor, typický pre značku ŠKODA. Vďaka moderným asistenčným systémom, ekologickým a úsporným motorom, najnovším infotainment systémom a najmodernejším možnostiam konektivity automobil ŠKODA KAMIQ skvele spĺňa nároky súčasného moderného cestovania. Zároveň posilňuje emocionálny dizajnový jazyk značky ŠKODA.

Názov KAMIQ pokračuje v už zabehnutom názvosloví modelov SUV značky ŠKODA. Názvy väčších modelov ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ sa tiež začínajú písmenom K a končia písmenom Q.

„Pri rozšírení ponuky vozidiel SUV nevsádzame iba na jednotný dizajnový jazyk. Jednotnosť mien obsahujúcich písmená K a Q tiež zdôrazňuje pocit spolupatričnosti. Vďaka tomu si vozidlo s ničím nepomýlite. Slovo KAMIQ v jazyku Inuitov znamená niečo, čo je úplne prirodzené a má svoj vlastný charakter. To k tomuto vozidlu skvele sedí," vysvetlil Alain Favey, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, zodpovedný za oblasť predaja a marketingu.

Vozidlom KAMIQ chce spoločnosť ŠKODA AUTO v čoraz obľúbenejšom segmente mestských SUV osloviť nových, mladších zákazníkov, ktorí majú radi moderný život a dobrodružstvo. Veľmi dôležitými prvkami v tejto triede vozidiel sú terénny vzhľad a vysoká úspornosť. Vozidlo ŠKODA KAMIQ je ponúkané výhradne s pohonom predných kolies.

 

Dizajn: SUV značky ŠKODA kombinuje emocionálny dizajn s kompaktnými rozmermi

Prednú časť nového vozidla ŠKODA KAMIQ charakterizuje široká maska chladiča s dvojitými lamelami a typický tvar kapoty motora. Terénny charakter automobilu zdôrazňuje robustný predný spojler. Pri pohľade zboku pôsobí auto mohutným a dynamickým dojmom vďaka kolesám s veľkosťou 16“ až 18" a vysokej kapote motora. Tento dojem posilňuje línia strechy a veľká svetlá výška. Bok vozidla charakterizujú vyvážené proporcie, nadčasový dizajn a dynamický, športový vzhľad. Zadné skupinové svetlá s odrazkami predstavujú novú interpretáciu koncových svetiel, ktoré majú typycky pre značku ŠKODA tvar písmena C. Zadný difúzor zdôrazňuje veľkorysú svetlú výšku a mohutný vzhľad.

„ŠKODA KAMIQ ďalej rozvíja úspešný dizajnový jazyk vozidiel SUV značky ŠKODA. Napriek kompaktným rozmerom ide o veľmi robustné vozidlo s emocionálnym dizajnom. Široká a zvislá maska chladiča, výrazne tvarovaná kapota motora a hlavné svetlomety s kryštalickými prvkami jasne naznačujú, že KAMIQ patrí medzi vozidlá SUV značky ŠKODA. Automobil tiež ukazuje vlastný, nezameniteľný vzhľad novými prvkami, akými sú napríklad svetlá na denné svietenie umiestnené v hornej časti dvojdielnych svetlometov," vysvetlil Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti ŠKODA AUTO.

Ako prvý model značky ŠKODA má toto nové SUV dvojdielne LED predné svetlomety. Vo full LED variante je svetlo na denné svietenie, tvorené štyrmi LED prvkami, umiestnené nad hlavným svetlometom. Hodnotný vzhľad vozidla posilňujú trojrozmerné, kryštalické prvky a LED diódy, ktoré pôsobia ako svietiace drahokamy. Full LED variant svetiel ponúka aj hmlové svetlomety s prisvecovaním pri odbočovaní. Ako prvý model značky ŠKODA je KAMIQ vybavený prednými a zadnými dynamickými smerovými svetlami. Po aktivácii smerového svetla sa jednotlivé diódy rozsvecujú po sebe smerom od vnútorných po vonkajšie.

 Interiér: Prehľadný, priestranný a pohodlný

KAMIQ je druhý model značky ŠKODA s novým konceptom poňatia interiéru. Dominuje mu samostatný displej s uhlopriečkou 9,2", umiestnený v zornom poli vodiča, ktorý je jedným z najväčších v triede. Charakteristická línia okolo samostatného displeja kopíruje tvar kapoty motora a vytvára tiež ergonomicky tvarovanú opierku ruky, ktorá ovláda dotykovú obrazovku. Na želanie dodávaný Virtuálny Kokpit s 10,25" displejom patrí tiež k najväčším vo svojej triede. Prepracovaná prístrojová doska plynulo nadväzuje na emocionálne dizajnový jazyk karosérie vozidla. Bočné prieduchy ventilácie siahajú až k dverám a opticky tak zväčšujú veľkorysú šírku interiéru vozidla KAMIQ.

Prístrojová doska s novými veľkoplošnými dekoračnými lištami a výplne predných dverí majú kvalitný, mäkčený povrch s novou špecifickou úpravou. Tá napodobňuje kryštalickú štruktúru a bude v budúcnosti charakterizovať štýl značky ŠKODA. Na želanie ponúkané ambientné LED osvetlenie v troch rôznych farbách (biela, červená a medená) dodáva veľkorysému priestoru interiéru príjemnú atmosféru a opticky dopĺňa odtiene farieb a farebné kontrastné prešitie poťahov sedadiel. Čalúnenie sedadiel je na želanie z kvalitného mikrovlákna Suedia.

Interiér nového SUV značky ŠKODA okrem veľkorysého priestoru prekvapí aj komfortnou výbavou, ktorá bola doteraz známa skôr z vozidiel vyšších tried. Medzi tieto prvky patrí napríklad vyhrievaný volant a vyhrievané čelné sklo. Vozidlo ŠKODA KAMIQ ponúka na želanie okrem vyhrievaných predných sedadiel aj vyhrievanie zadných sedadiel.

 

- - Inzercia - -