Dnes je streda, 26.február 2020, meniny má: Viktor
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Neseďte doma, hýbte sa!

február 27, 2019 - 12:57
Zima má svoje čaro – pohyb v snehom zasypanej krajine predstavuje veľké plus pre naše zdravie aj reset pre myseľ. Preto, len čo nastane čas na oddych, hor sa na lyže, bežky, snowboard, na korčule – hor sa športovať!

Veď pobyt v mrazivom exteriéri podporuje imunitu a pohyb zase pomáha pri zhadzovaní „naškrečkovaných“ kilogramov.

Prečo bežkovať a lyžovať?

Možno ste na svahu ako doma a preháňate sa kopcami s vervou olympioničiek. V tom prípade vás už na lyžovanie a bežkovanie nahovárať netreba – tieto športy sú pre vás potešením, cítite sa pri nich ako ryby vo vode. Ak lyžovanie či bežkovanie  nie sú vaším esom v rukáve a kilá máte nadostač aj navyše, nehádžte flintu do žita! Ešte túto zimu je ten správny čas otvoriť svoje srdce zimným športom a povedať si, že to vyskúšate, naučíte sa to, že to proste „dáte“! Veď keď sa to dokážu naučiť deti, prečo by ste to nezvládli vy?! Stačí si vybrať lokálne lyžiarske stredisko, kde nebudete až tak na očiach, a zaplatiť si šikovného inštruktora. Alebo vziať so sebou kamaráta, ktorému zimné športy idú na výbornú. Len neostaňte sedieť doma, užite si zimu v jej chladivom objatí! A že sa to oplatí: vedeli ste, že pri ničnerobení a povaľovaní sa doma spálite cca len do 400 kJ/h, pri sexuálnej aktivite toto číslo narastá na 1 500 – 1 900 kJ/h, avšak pri zimných športoch sa vám podarí zhodiť ešte viac? Lyžovanie znamená výdaj energie orientačne v rozsahu 1 900 až 2 100 kJ/h a pri behu na lyžiach spálite dokonca 2 100 až 2 500 kJ/h. Pre takéto cifry sa už oplatí vstať z gauča! Po hodinke dvoch na lyžiach si o to viac vychutnáte teplý čaj alebo kávu na slnkom prežiarenom svahu, v partii kamarátok, po boku milovanej osoby.

Hor sa spred televízora!

Tak už neváhajte a rozhodnite sa pre pohyb! Fotky zo svahu vyzerajú cool aj na sociálnych sieťach. Ak sa vám bude chcieť, s kamoškami postavíte aj hipsterského snehuliaka, toho si odfoťte tiež! Veď žijeme len raz, tak prečo trčať doma?! Ak vás predsa len nechytí za srdce lyžovanie a bežkovanie, vyskúšajte aspoň nordic walking alebo na zamrznutom jazere či na ľadovej ploche v centre mesta piruetu na korčuliach. Každý pohyb sa počíta!

Čo so sebou a ako sa nenechať rozhodiť ani hnačkou?

Že sme vás navnadili a doma rozhodne neostanete? Tak si nezabudnite zbaliť vhodnú výstroj, mobil s poriadnym fotoaparátom na dokumentovanie zážitkov na snehu a nejaké tie eurá na kávu a jedlo. Ak by náhodou vašu motiváciu a chuť vyraziť na sneh nečakane nabúrala hnačka, nevzdávajte sa a ešte doma, alebo priamo na svahu siahnite po zdravotníckej pomôcke smectaGo® proti akútnej a chronickej hnačke. Obsahuje prírodný íl (diosmektit), ktorý zastavuje a lieči hnačku, nech ju už spôsobila baktéria, viróza alebo zle skombinovaný jedálniček. Je preukázané, že viaže toxické látky a choroboplodné zárodky a pomáha pri ich vylučovaní z tela, chráni tráviaci trakt a napomáha hojeniu črevnej sliznice. Účinok diosmektitu bol preukázaný v klinických štúdiách. Vrecúško smectaGo® v praktickom balení na rýchle užitie stačí otvoriť a prehltnúť jeho obsah s fajnou karamelovo-kakaovou príchuťou. Zdravotnícka pomôcka smectaGo® je pri akútnej hnačke vhodná pre deti od 8 rokov a dospelých vrátane tehotných a dojčiacich žien – nevstrebáva sa do organizmu a je bezpečná. Kúpite ju v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie.

Prajeme vám, aby ste si naplno užili fantastické bláznenie na snehu a pohyb v exteriéri!

www.smecta.sk

www.facebook.com/smecta

- - Inzercia - -