Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Barbora Krajčírová Rakovská: Mojou životnou výhrou je rodina

marec 08, 2019 - 12:01
Moderátorka BARBORA KRAJČÍROVÁ prežíva pokojné pracovné aj súkromné obdobie svojho života. Ani nie pred rokom sa vydala, užíva si osemročnú dcéru Amiu, rodinnú pohodu a nové pracovné príležitosti, vďaka ktorým „rozdáva“ ľuďom tisícky eur.

Aktuálne vás, okrem iného, zamestnáva šou Lucky Room. V čom je tento projekt pre vás špecifický?

Počas mojej televíznej kariéry som už porozdávala veľa peňazí ako výhry a asi to ku mne začalo patriť. Ale táto šou má v sebe veľký náboj a ľudia v nej vyhrávajú naozaj veľké peniaze. Ak to v závere šou súťažiaci úplne nepokašle, vyhráva tisícky eur. Samozrejme, potrebné je mať aj kus šťastia, nejaké vedomosti a prehľad.

Čo ste v živote vyhrali vy?

Dcéru a moju rodinu, nemám sa na čo sťažovať. Kým sme všetci zdraví, všetko je výborné. Áno, mať dobrú prácu je fajn, ale je to len práca, rodina je naozaj základ. Užívam si čas, ktorý s ňou trávim, keď sa staráme jeden o druhého, a tým nemyslím len manžela a dcéru, ale aj rodičov a sestry. Máme skvelé vzťahy, to považujem za veľkú životnú výhru.

Pousmiali ste sa nad tým, že ste už na obrazovke porozdávali veľa peňazí, asi vám to naozaj „prischlo“ a ľudia vás vnímajú ako určitú spásu.

Bežne sa mi stáva, že sa mi ozývajú ľudia v núdzi, nečudujem sa im a neodsudzujem ich. Potrebujú sa o niekoho oprieť. Viem, že cítia zúfalstvo a obracajú sa na mediálne známych ľudí a politikov s prosbou o pomoc. Samozrejme, keď môžem, tak pomôžem. No, nedá sa každému. To si uvedomujem, ale zároveň si myslím, že každý z nás by mal pomôcť toľko, koľko môže.

Hovorí sa, že každý aj pracovný projekt, ktorý nám „príde“ do cesty, prichádza preto, aby nás niečo naučil. Čo to bolo u vás?

Naučila som sa nezávidieť a dopriať (smiech). Veď kto z nás by nechcel odísť za pár minút s kopou peňazí? No zároveň ma naučil byť vďačná za to, čo mám. Keď prichádzam do kontaktu so súťažiacimi, robím si takú súkromnú štatistiku. Pýtam sa ich, na čo peniaze použijú, čo by potrebovali. Zisťujem, koľko ľudí rieši problémy s bývaním, rekonštrukcie, kúpu nehnuteľností... Baví ma rozprávať sa s nimi aj mimo kamier, sledovať, aké vzťahy majú v rodine, ako na seba reagujú, je to veľmi pekná práca.

Vyhovuje vám moderovať striedavo v televízii a v rádiu?

V televízii som začínala a musím povedať, že ak by som začínala v rozhlase, je môj štart určite jednoduchší. V rozhlase získa moderátor veľa skúseností, najmä improvizačných, vycibrí si komunikáciu, naučí sa reagovať. Televízia je krásny bonus k tomu. Som rada, že to môžem striedať, jedno druhému veľmi pomáha.

Stále vás bavia ľudia?

Veľmi, ešte som sa ich nepresýtila. Viem sa presýtiť iba tých, čo mi dávajú negatívny náboj, z ktorých srší negativita. A, žiaľ, mám pocit, že takých ľudí pribúda. Mnohí sú nespokojní, nešťastní a hoci sa snažím ich nasmerovať alebo im pomôcť a poradiť, nepadá to na úrodnú pôdu a mňa komunikácia s nimi veľmi vyčerpáva.

Čo robí z moderátora dobrého moderátora?

To môžem hodnotiť iba podľa seba a mám pred sebou ešte veľmi dlhú cestu. No cítim, ako mi pomáha každý rok, ktorý prežijem.

Myslíte tým dozrievanie?

Áno, dozrievanie, skúsenosti a nadhľad. To je kľúčová výbava každého moderátora. A, samozrejme, musí byť sám informovaný, zaujímať sa, čo sa deje v spoločnosti, aby vedel reagovať a komunikovať.

Barborka, minulý rok ste sa vydali.

Áno, konečne (smiech).

Bola to svadba so všetkým, čo ste si vysnívali?

Popravde neviem, či som o svadbe niekedy snívala, no naša svadba bola rozprávková a krásna, už len preto, že na nej boli všetci, ktorých sme na nej chceli mať. No priznám sa, nebola som nevesta, čo mala do detailov všetko premyslené. Urobili sme to inak. Každý z našej rodiny dostal na starosť nejakú vec, mal svoju presnú úlohu a v deň svadby sme už len ja a moja dcéra ráno vstali, rozdali menovky na stôl a bolo hotovo (smiech). Rodina sa z úloh tešila, radi pomohli a my sme boli v pohode. Nepotrebovali sme žiadnu agentúru, vybrali sme si miesto, ktoré sa nám páčilo a kde sme sa cítili dobre, všetko sme naplánovali pozvoľne a bez tlaku...

Viac sa dočítate v aktuálnej Slovenke