Dnes je streda, 15.júl 2020, meniny má: Henrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Petra Vlhová víťazkou obrovského slalomu v Špindlerovom Mlyne

marec 08, 2019 - 15:51
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa stala víťazkou piatkového obrovského slalomu žien v českom Špindlerovom Mlyne v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2018/2019.

V súčte oboch kôl dosiahla čas 2:24,69 min, čo bolo o 11 stotín rýchlejšie ako druhá v celkovom poradí Nemka Viktoria Rebensburgová. Tretie miesto si vyjazdila s odstupom 60 stotín Američanka Mikaela Shiffrinová. Vedúcej žene hodnotenia obrovského slalomu vo Svetovom pohári Shiffrinovej nestačil ani najlepší čas v druhom kole na víťazstvo. Po prvej jazde bola olympijská šampiónka v tejto disciplíne Shiffrinová až štvrtá.

Vlhová bola líderka už po prvom kole, ked viedla pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou o 48 stotín sekundy, V druhom kole jej stačil aj šiesty najlepší čas na celkové víťazstvo. Slovenská reprezentantka štartovala v druhom kole ako úplne posledná a logicky mala aj najviac rozbitú trať. Snehový podklad v Špindlerovom Mlyne bol výrazne poškodený dažďom a plusovými teplotami v predchádzajúcich dňoch. "Bol to naozaj veľký boj nielen so súperkami, ale aj s traťou a počasím. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale nakoniec som to zvládla. Mám tu veľmi veľa fanúšikov, čo je pre mňa výnimočné. Cítim sa ako na domácich pretekoch," uviedla Petra Vlhová v prvom televíznom interview, cituje ju portál laola1.at.

Dvadsaťtriročná Liptáčka v Špindlerovom Mlyne pridala ďo zbierky úspechov deviaty triumf v pretekoch Svetového pohára, tretí v obrovskom slalome a zároveň tretí v tejto sezóne. Je pozoruhodné, že v najtechnickejšej disciplíne, v ktorej pred touto sezónou nepatrila do elitnej žrebovacej sedmičky Svetového pohára, dosiahla štvrté víťazstvo v neprerušenej sérii. Začala ju triumfom 1. februára v slovinskom Maribore, pokračovala v polovici februára ziskom zlatej medaily na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare, pred týždňom dominovala v Európskom pohári na domácom kopci v Jasnej a teraz po prvý raz v kariére zvíťazila aj v najznámejšom českom lyžiarskom stredisku v Krkonošiach, Vlhová celkovo dosiahla 23. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, jej aktuálna bilancia je 9 víťazstiev - 9 druhých miest a 5 tretích priečok.

petra_vlhova_vitazkou_obrovskeho_slalomu_v_spindlerovom_mlyne_1.jpg

Petra Vlhová víťazkou obrovského slalomu v Špindlerovom Mlyne
Petra Vlhová víťazkou obrovského slalomu v Špindlerovom Mlyne
Foto: 
Sita

Shiffrinová má blízko k zisku malého glóbusu za obrovský slalom, keďže pred poslednými pretekmi SP 2018/2019 v Andorre má náskok 97 bodov pred Vlhovou. Slovenka poskočila z tretej na druhú priečku o 4 body pred Francúzku Tessu Worleyovú. Tá skončila v piatkových pretekoch až na šiestom mieste. Shiffrinová je už istou víťazkou celkového poradia SP a tiež hodnotenia slalomu. V oboch týchto poradiach obhajovala celkové triumfy spred roka.

- - Inzercia - -