Dnes je štvrtok, 23.máj 2019, meniny má: Želmíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kravata do dámskeho šatníka patrí. Dôvod vás (možno) prekvapí

marec 12, 2019 - 08:00
Kravata je neodmysliteľnou súčasťou odevu každého úspešného muža. Čoraz častejšie po nej siahajú aj ženy, avšak s celkom iným úmyslom.

Priekopníčkou vnášania mužských prvkov do dámskej módy bola Coco Chanel. Zaujímavé je, že favoritom pánskeho šatníka v ponímaní žien sú nohavicové kostýmy. A od nich je to len kúsok ku kravatám. Ženy ich nosením dávajú najavo nespútanosť, rafinovanosť a revolučnosť. Chcú vyčnievať z davu a neboja sa byť iné, originálne a sexi. Pretože presne tak dámske kravaty pôsobia.

Ako ich kombinovať?

Kravata sa výborne hodí k rôznofarebným tielkám i tričkám a na nespočetné množstvo príležitostí. Dôležité je zladiť celý štýl obliekania i doplnky. S jej kúpou rozhodne neotáľajte a určite si ňou obohaťte šatník. Dosiahnete tak veľmi atraktívny outfit, ktorý úplne pozmení váš imidž.

Nešetrite farbami. Aj kravata vám dáva priestor, aby ste sa odviazali:

Môže zmeniť váš výzor a spraviť z vás napríklad neodolateľnú femme fatale:

Je ideálnym kúskom do práce:

Nestratíte sa v nej ani na poriadnej párty:

Alebo v nej prekvapíte priateľa?

Skvelou voľbou môže byť aj ako súčasť stylingu do školy:

Radšej menej často

Pri nosení kravaty odborníci odporúčajú siahať po nej skôr sporadicky. Kravatu by ste mali striedať a nenosiť stále istú (kravata ako nie príliš bežný doplnok priťahuje pozornosť a okolie si ju ľahko zapamätá). Kľudne zvoľte klasické hodvábne kravaty a inokedy zas viazanky pletené. No čo je hlavné - žena s kravatou by sa mala správať nenútene, akoby kravata k jej outfitu prirodzene patrila.

- - Inzercia - -