Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Sisa Sklovska ako Mária Terézia absolútne žiari

marec 14, 2019 - 11:29
Veľkolepé, nádherné a historické. Presne také budú kostýmy, ktoré predvedie spevácka diva SISA LELKES SKLOVSKA v pripravovanom muzikáli s názvom Mária Terézia – Posledná milosť. So známou umelkyňou sme sa stretli na skúške kostýmov, kde nám ukázala veľkolepé róby od Hany Knotkovej.

Foto: Lucia Horváthová

Muzikálová diva Sisa Lelkes Sklovska sa momentálne poctivo pripravuje na postavu slávnej panovníčky, ktorá je pre ňu opäť veľkou výzvou a prijala ju s pokorou.

Hrám opäť samu seba

Je mi cťou, že som opäť dostala možnosť zahrať si femme fatale a dámu, ktorá ovplyvnila svetovú históriu. Postava Márie Terézie je nesmierne zaujímavá. Je to obdivuhodná, vzdelaná a múdra dáma, ktorá ovládala niekoľko jazykov a dokázala porodiť popri vládnutí šestnásť detí,“ vysvetľuje Sisa Sklovska. Umelkyňa je rolou doslova nadšená aj napriek tomu, že stvárňuje známu panovníčku v čase, keď prišla o manžela. „Hrám postavu, ktorá je dosť depresívna. Môj smútok za manželom je naozaj hlboký a upadám do hlbokého smútku. Napriek tomu sa však chcem vzchopiť, pretože mi záleží na mojej krajine, vládnutí a predovšetkým na mojich potomkoch. Iba raz v hre poviem, že nevládzem a hneď na to som pripravená ísť do boja. Mám pocit, že opäť hrám samu seba,“ tvrdí Sisa.

Veľkolepé kostýmy

Pripravovaný muzikál Mária Terézia – Posledná milosť bude mať premiéru 22. a 23. marca. Réžie sa ujal známy režisér Dodo Gombár a hudbu zložil Ľubomír Horňák, autormi textov sú Dodo Gombár a Marian Brezani. Nádherné veľkolepé kostýmy vytvorila talentovaná Hana Knotková. V muzikáli uvidíme až 80 úžasných kostýmov. Sisa počas predstavenia vystrieda šesť modelov prevažne tmavej farby, pretože stvárňuje smútiacu Máriu Teréziu. „Kostýmy Hany Knotkovej sú naozaj nádherné a jedinečné. Už keď som videla nákresy kostýmov na papieri, neskrývala som nadšenie,“ prezradila nám známa speváčka. Na scéne pre ňu nie je nič nemožné a dokáže si poradiť aj s náročnejšími kostýmami. „Divadlo i život ma naučili, že sa viem v každom kostýme výborne pohybovať. Akákoľvek situácia je pre mňa zvládnuteľná. Každý divadelník sa musí doslova zžiť so svojím kostýmom i s týmito naročnými na pohyb, otočiť sa či chodiť po schodoch, na točniach či javiskových výťahoch... Pre mňa neexistuje žiadna zábrana. Snažím sa dokázať všetko,“ tvrdí Sisa Sklovska.  

Viac fotografií nájdete v aktuálnej Slovenke

- - Inzercia - -