Dnes je utorok, 19.marec 2019, meniny má: Jozef
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Richard Rozbora: Uprednostňujem tvorbu s esenciou ženskosti

marec 14, 2019 - 14:18
Je talentovaný, kreatívny a jeho modely sú výsostne elegantné. RICHARD ROZBORA aj tento rok predstaví svoju tvorbu na Bratislavských módnych dňoch. V rozhovore prezradil, na čo sa môžu milovníčky módy tešiť.

Foto: Ivan Medveď

Mnohé dámy zaujímajú trendy na jar a leto. Čo dominuje vo vašej tvorbe na tieto ročné obdobia? Akú kolekciu predstavíte na Bratislavských módnych dňoch?

Podľa môjho názoru módne trendy vytvárajú predovšetkým novinári a médiá. Ako módny návrhár vytváram vlastnú predstavu o móde. Som absolútnym odporcom toho, aby sa módni dizajnéri nechávali inšpirovať inými módnymi tvorcami. My, módni návrhári, sme tu predsa preto, aby sme prinášali nové, vlastné a originálne predstavy o móde. Pre túto sezónu som navrhol novú, priam architektonickú variáciu plisovaných sukní, aj keď ich v ponuke mám viac sezón, tieto sú neprehliadnuteľné a žiadané. Rozšíril som aj úpletovú líniu a vytvoril som veľmi ľahučkú sériu merino úpletov. Vďaka tomuto materiálu sú modely komfortné a výborne nositeľné. Mojej letnej kolekcii budú dominovať hodvábne šaty s ľahkou romantickou potlačou jemných, akoby blednúcich kvetov.

Aké farby dominujú vo vašej súčasnej kolekcii?

V aktuálnej kolekcii budú určite dominovať odtiene petrolejovej farby. Mám rád aj zlatisté a púdrové odtiene. Do kolekcie, ktorú predstavím aj na Bratislavských módnych dňoch, určite zaradím aj svoju obľúbenú cyklámenovú a strieborno-šedú farbu. Súčasťou mojej pripravovanej kolekcie bude aj smaragdová zelená.

Spomínali ste, že máte pripravenú kolekciu hodvábnych šiat. Aké materiály ešte prevládajú vo vašej ponuke?

Tradične som do svojej kolekcie zaradil stopercentnú merino vlnu. Mám slabosť aj pre hodváb, hodvábne satény a hodvábne mušelíny. Pri plisovaných sukniach však musím využívať aj rôzne syntetické materiály. Tieto kúsky by sme mali nosiť dlhodobo, aby sme ekologicky nezaťažovali našu planétu. U mňa zatiaľ vyhráva merino vlna, hodváb a minimum umelých vlákien.

Každý módny návrhár má predstavu určitého ideálu krásy. Aké typy žien či modeliek sú pre vás osobne atraktívne?

Mám pocit, že u nás na Slovensku je to s krásou vcelku jednoduché. Slovenská žena je prirodzene krásna, oveľa krajšia ako mnoho žien hocikde na svete. Slovenská krása sa stáva určitým synonymom dokonalosti. K nim patria aj slovenské topmodelky, ktoré spĺňajú všetky atribúty predstáv o dokonalosti. V mojej kolekcii šijem šaty prevažne vo veľkosti 38, no vyrábame aj menšie modely pre drobnejšie ženy a rovnako aj niektoré modely sú do veľkosti 42 - 44. Osobne dávam prednosť ženskej a jednoduchej móde s premyslenými detailami. Preto preferujem aj modelky ženskejšie a ktoré majú krivky...

Viac sa dočítate v aktuálnej Slovenke

 

- - Inzercia - -