Dnes je streda, 18.september 2019, meniny má: Eugénia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Aký vek je z pohľadu nevery najkritickejší?

apríl 11, 2019 - 17:30
Mysleli ste si, že za neveru je vo väčšine prípadov zodpovedná mladícka nerozvážnosť? Omyl! Aspoň to tvrdia znalci.

Podľa výskumníkov v praxi neplatí, že s pribúdajúcim vekom klesá túžba po intímnostiach s novým, "neprebádaným" človekom. Nech už sú dôvody podvádzania akékoľvek, a to od otupenia zmyslov alkoholom, dlhodobej frustrácie vo vzťahu či snahy zvýšiť si ego, odborníci určili vek, v ktorom zajačie úmysly u oboch pohlaví vrcholia. Nebudeme vás napínať. U žien je to štyridsaťpäť rokov, v prípade mužov o čosi neskôr - v päťdesiatom roku života. Následne chuť opäť postupne klesá.

Bruce Elmslie z University New Hampshire bol spolu so svojím tímom vo vyjadreniach aj konkrétnejší. Ženy s vyšším vzdelaním a spoločenským postavením podvádzajú partnerov najviac. V porovnaní so ženami s nižším vzdelaním a s menším majetkom konkrétne o 8% častejšie. Pokiaľ si posvietime na mužov, tí s univerzitným vzdelaním bývajú neverní "iba" o 3% viac ako ich menej vzdelaní kamaráti.

Nevera taktiež súvisí s pocitom šťastia a psychickou pohodou. Smutnejší jedinci podvádzajú podľa štatistík viac. To platí aj o ľuďoch, ktorí nevyznávajú žiadnu vieru a žijú v mestách. Pri tomto zistení to ale s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s tým, že anonymných príležitostí nachádzajú na vidieku podstatne menej.

- - Inzercia - -