Dnes je sobota, 24.august 2019, meniny má: Bartolomej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Horoskop od 18. apríla do 28. mája 2019

apríl 19, 2019 - 03:27
Mesiac je v znamení Býka - Najbližších sedem dní prežijeme ako na hojdačke. Radosť sa bude striedať so starosťami a naopak. Dariť sa bude najmä tým, čo podnikajú v službách, menšiu krízu budú pociťovať kreatívni zamestnanci, ktorým akoby jarnou únavou došla energia a spolu s ňou aj tvorivé nápady.

Baran 21. 3. – 19. 4.

Dávajte pozor, s kým sa stretávate. Nie všetci sú vám priateľsky naklonení, hoci sa tak tvária. Prílišná žoviálnosť, ku ktorej by ste mohli pod ich vplyvom skĺznuť, by sa vám  vypomstila.

Býk 20. 4. – 20. 5.

Dávajte pozor na peňaženku a míňajte skutočne s rozumom. Odložte si určitú rezervu aj na horšie časy, keďže sa zdá, že v najbližšom čase vaše zárobky veľmi neporastú.

Blíženci 21. 5. – 21. 6.

Niektoré rozhodnutia, ktoré tento týždeň prijmete, nebudú práve najšťastnejšie, neskôr mnohé z nich aj oľutujete, ale v podstate sa nič také strašné nedeje. Čoskoro dostanete možnosť napraviť všetky omyly.

Rak 22. 6. – 22. 7.

Už dlhší čas sa schyľuje ku konfliktu s blízkou osobou a okolo stredy pohár vašej trpezlivosti skutočne pretečie. Nič si nemusíte vyčítať, aspoň si vysvetlíte názorové rozdiely.

Lev 23. 7. – 22. 8.

Dobrá nálada, ktorá je pre vás taká typická, je zároveň aj vaša najsilnejšia zbraň, ktorou zdolávate mnohé nástrahy. Koncom týždňa sa vám ju niekto pokúsi „vziať“, ale vyjde naprázdno.

Panna 23. 8. – 22. 8.

Čaká vás príjemné obdobie, vďaka ktorému prekonáte svoju uzavretosť a zveríte sa blízkemu priateľovi s tým, čo vás trápi. Robíte dobre. Spolu sa vám podarí nájsť riešenie problému.

Váhy 23. 9. – 23. 10.

V najbližších dňoch pochopíte, že musíte zmeniť priority a opustiť vychodené chodníčky, lebo vás do nijakého cieľa neprivedú. Skúste niečo nové, na čo ste doteraz nenabrali odvahu.

Škorpión 24. 10. – 22. 11.

Máte pred sebou naozaj pekný a úspešný týždeň, v ktorom sa vám podarí dokončiť všetky projekty, ktoré vám spôsobovali vrásky na čele. Ak máte pred sebou pracovnú cestu, aj tá bude úspešná.

Strelec 23. 11. – 21. 12.

Stanete sa svedkom mimoriadne nepríjemnej situácie a možno budete musieť podať aj svedeckú výpoveď. Nevyhýbajte sa tomu. Pomôžete spravodlivosti, aj sebe.

Kozorožec 22. 12. – 20. 1.

Čaká vás pomerne náročný pracovný týždeň, ale nemusíte sa obávať. Všetky povinnosti zvládnete na výbornú a na konci týždňa vás čaká sladká odmena, v podobe romantického večera vo dvojici.

Vodnár 21. 1. – 18. 2.

Nelámte si hlavu s problémami, ktoré sa vás netýkajú. Zostaňte v pozícii nezainteresovaného pozorovateľa, v opačnom prípade by ste sa mohli zamotať do intríg, o ktorých ani netušíte.

Ryby 19. 2. – 20. 3.

Stále sa dopúšťate rovnakých chýb, na ktorých ste sa už neraz popálili. Je načase, aby ste poučenia začali brať vážne. V opačnom prípade sa nevyhnete bolestnej, no efektívnej príučke.

Symbol dobrej nálady - Jiřina Bohdalová

3. mája 1931

Populárna česká herečka a komička, ktorá sa stala symbolom dobrej nálady, tiež prišla na svet v znamení optimistických ľudí milujúcich život a vyhľadávajúcich pôžitky. Pôvodne bola učiteľka, no neskôr ju zlákalo herectvo. Už v pražskom divadle ABC, kde si zahrala po boku Jana Wericha, bolo zrejmé, že na dosky znamenajúce svet vstúpila žena s nesmiernym komediálnym talentom. Uplatnila ho nielen na javisku, ale aj vo filme a v mnohých zábavných programoch, najmä v populárnom Televariéte, v ktorom vytvorila s Vladimírom Dvořákom nezabudnuteľnú dvojicu. Jiřina Bohdalová bola dvakrát vydatá. Z prvého manželstva má dcéru Simonu, druhýkrát sa vydala za Radka Brzobohatého. Po dvanástich rokoch manželstva nasledoval dramatický rozvod a herečka ho ťažko niesla. Oveľa viac sa jej darilo v profesionálnom živote. Dvakrát ju ocenili Českým levom v kategórii Najlepšia herečka a osemkrát za sebou zvíťazila v diváckej ankete Týtý.

- - Inzercia - -