Dnes je utorok, 12.november 2019, meniny má: Svätopluk
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dobrá správa pre fanúšikov. Evanescence pracujú na novom albume!

máj 18, 2019 - 10:00
Americká kapela Evanescence pracuje na novom albume. Skupina, na čele s charizmatickou speváčkou Amy Lee, sa predstaví aj 7. septembra v Trnave.

V rozhovore pre rádio SiriusXM to povedala speváčka skupiny Amy Lee. "Prežívame kreatívny rok. Hráme na niekoľkých festivaloch a máme aj vlastné koncerty. Medzitým píšeme veci na náš nový album. Dúfame, že sa dostane von na budúci rok. Zatiaľ to dávame dokopy a tento mesiac uvidíme, čo sa stane," uviedla 37-ročná interpretka. Skupina sa tento rok v rámci turné predstaví napríklad aj 7. septembra v Trnave, 4. septembra v Plzni, o deň neskôr v Brne či 8. septembra v Budapešti.

Evanescence založili v roku 1995 v Little Rocku speváčka Amy Lee spolu s gitaristom Benom Moodym, ktorý v kapele pôsobil do roku 2003. Skupina debutovala albumom Fallen (2003), po ktorom vydala ešte štúdiovky The Open Door (2006) a Evanescence (2011) a tiež živú nahrávku Anywhere But Home (2004). V roku 2012 ohlásili pauzu, ktorú ukončili v apríli 2015. Po nej vydali album Synthesis (2017). Na konte majú napríklad dve ceny Grammy. V súčasnosti sú okrem Lee členmi kapely aj basgitarista Tim McCord, bubeník Will Hunt, gitarista Troy McLawhorn a gitaristka Jen Majura.

Evanescence - Bring Me To Life (Official Music Video)

Informácie pochádzajú z webstránky www.loudersound.com a archívu agentúry SITA.

- - Inzercia - -