Dnes je pondelok, 03.august 2020, meniny má: Jerguš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Mama Libora Hudáčka hovorí: Na synov som pyšná

máj 22, 2019 - 15:52
Je talentovaný a bojovný. Hokejista Libor Hudáček reprezentuje Slovensko na Majstrovstvách sveta v ľudovom hokeji 2019. S jeho mamičkou Vierkou Hudáčkovou, ktorá žije v Harichovciach, sme sa porozprávali nielen o tom, ako Libor prežíva aktuálne dramatické zápasy, ale aj o jej ďalších dvoch synoch, ktorí tiež „prepadli“ hokeju.

Viera Hudáčková žije v malej dedinke Harichovce neďaleko Spišskej Novej Vsi a je riaditeľkou v miestnej materskej škole. Manžel Rudolf Hudáček pracuje ako dispečer v Košiciach. Viera Hudáčková je rada, že jej syn reprezentuje Slovensko na práve prebiehajúcich majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Na syna Libora, ktorý má za sebou úspešnú sezónu v Liberci, je matka neskutočne hrdá. Pani Viera sa teší, že sa jeden z jej synov dostal tohto roku do reprezentácie. „Teším sa, že sa to Liborovi podarilo. V Liberci, za ktorý momentálne hráva, má za sebou nesmierne úspešný rok. Len o chlp im ušlo víťazstvo, v súťaži skončili druhí. Veľmi sa mu darilo, hral výborne. Myslím si, že miesto v reprezentácii si zaslúžil,“ tvrdí Viera Hudáčková. Na syna nedá dopustiť. „Libor je citlivý chlapec. Máme pekný a pohodový vzťah, je to dobrý syn. S manželkou a so synčekom sú počas sezóny v Liberci, vtedy sa vídame menej. Po sezóne žije s rodinou v Spišskej Novej Vsi, a to sa stretávame častejšie. Snažím sa im občas pomáhať,“ hovorí mamička hokejistu známeho zmyslom pre humor. Ten ho teraz zrejme trošku prešiel. Slovenskému tímu sa nedarí tak, ako by si možno predstavoval. Po prehrách s Fínskom, Kanadou a Nemeckom je náš postup do štvrťfinále veľmi otázny. Prehry, alebo zápasy v ktorých sa nášmu tímu až tak veľmi nedarí, zle znáša aj Libor Hudáček. „Momentálne náš syn neberie telefóny. Komunikujeme len prostredníctvom správ. Situácia je teda v mužstve vážna. Volajú mu novinári, ale aj známi kvôli tomu, že by chceli lístky na zápas. Syn sa však musí koncentrovať na ďalšie zápasy. Tréneri hráčom odporúčajú radšej telefón ignorovať a my doma to chápeme,“ hovorí Viera Hudáčková. V rodine sa vedia kvôli hokeju dokonca pohádať s manželom. „Zvykneme sa kvôli rozdielnu pohľadu na zápas s manželom pohádať. On má svoju pravdu a vníma hokej mužskými očami. Ja nám na to zase svoj ženský pohľad. Občas máme pre rozdielne pohľady doma dusno,“ smeje sa mama známeho hokejistu.

Hokejová rodina

Hokejistom v rodine Hudáčkovcov je aj prostredný syn Július. Hokejovému brankárovi sa však miesto v reprezentácii neušlo. „Súcitím s Júliusom. Viem, že ho to mrzí, veľmi chcel reprezentovať Slovensko na šampionáte. Tréneri však tak rozhodli, musel ich rozhodnutie prijať, aj keď mal v Spartaku Moskva veľmi vydarenú sezónu,“ priznáva pani Hudáčková. Málokto vie, že aj najstarší syn manželov Rudolfa a Viery Hudáčkovcov sa kedysi venoval hokeju. „Kamil tiež hrával hokej, no dnes je úspešný lekár. Pracuje ako anestéziológ vo Fakultnej nemocnici v Brne,“ prezrádza riaditeľka materskej školy v Harichovciach, ktorá je na všetkých svojich synov nesmierne hrdá. Na hokeji chlapci doslova vyrástli. Ich strýko trénoval v Spišskej Novej Vsi krasokorčuľovanie, s ním všetci traja začínali. Otec bol hokejový tréner. „Napokon dali chlapci prednosť hokeju pred krasokorčuľovaním. Libor bol odmalička útočník, Julo brankár a Kamil hrával obrancu. Vyskúšali aj tenis a futbal, ale láska k hokeju zvíťazila,“ spomína pani Vierka. Zaujímalo nás, či rodinu chlapci finančne podporujú. „Sú to skvelí synovia, keď sa im začalo dariť, kúpili nám dovolenky. Július nám daroval dovolenku v Egypte a keď Libor získal so svojím tímom titul, kúpil nám zájazd do Turecka. Chceli sa nám tak odvďačiť za roky, keď sme sa im venovali,“ priznáva dojatá Viera Hudáčková.

Viac čítajte v aktuálnej Slovenke

- - Inzercia - -