Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Nová skladba Katky Knechtovej valcuje internet!

jún 01, 2019 - 10:00
Katarína Knechtová zverejnila pred pár dňami videoklip k singlu V modlitbách. Novinku, ku ktorej napísala hudbu aj text, nahrala v Prešove s producentmi Randym Gnepom a Adamom Kurucom.

„Bol to pre nás všetkých nesmierny zážitok a myslím si, že to zo samotnej nahrávky cítiť. Znie veľmi prirodzene a organicky. Sme na ňu všetci ohromne pyšní. Najväčšou inšpiráciou pri tvorbe je láska, medziľudské vzťahy a dynamika medzi ľuďmi. Pieseň je vlastne zamyslením sa nad tým, že sa ľudia môžu, napriek tomu, že sa milujú, za istých životných okolností aj míňať. Niekedy je jediným riešením nechať toho druhého ísť a veriť, že raz pochopí súvislosti a samého seba. V tomto prípade ide o problém so závislosťou od alkoholu, čo je obvykle nezlučiteľné s partnerským životom... Pre mňa je to veľmi osobná pieseň,“ poznamenala Knechtová.

Videoklip k balade vznikal v štúdiu v Prešove a v Los Angeles pod režisérskou taktovkou Maja Martausa. Scenár má na konte speváčka. „Lokácie v USA vyberal režisér, keďže L.A. je jedna z jeho pracovných základní. Los Angeles sa mi veľmi páčilo. To mesto má charizmu a zároveň je veľmi kontrastné. Je tam smotánka a aj veľká chudoba, mestská džungľa a zároveň krásna príroda. Nakrúcali sme na nádherných miestach, Mohavská púšť, národný park Joshua Tree alebo Hollywood,“ vymenovala sympatická Prešovčanka.

Nakrúcanie plné napätia

V klipe sa okrem Chevroletu Chevelle z roku 1965 objaví aj americký herec Jordan James Smith, ktorý stvárnil Knechtovej partnera. „Hráme v klipe pár, pričom ja zistím, že môj partner má problém s alkoholom,“ uviedla Knechtová, ktorá si so sympatickým Američanom v novinke zahrala aj intímne scény. „Predviedli sme moje prvé intímne scény vôbec. Poznali sme sa päť minút a keďže čas bol drahý a vzácny, hneď po prvej klapke sme museli hrať zamilovaných a bozkávať sa,“ prezradila speváčka, ktorá s tímom počas inak príjemného nakrúcania zažila aj napäté chvíľky. „Keď sme nakrúcali v Mohavskej púšti, tak k nám zrazu prišla skupina miestnych "domorodcov" a chceli nás okradnúť. Boli to chvíle, keď nám nebolo všetko jedno. A herec, ktorého sme mali vybraného pôvodne, vôbec neprišiel, čiže sme museli rýchlo vymyslieť plán B. Našťastie to celé dobre dopadlo a myslím si, že Jordan bol ešte lepšia voľba. Napriek tomu, že hral v klipe človeka, ktorý je de facto alkoholik, sám je abstinent a whiskey v živote nepil! Museli sme tak prelievať do fliaš čaj a vodu,“ vykreslila Knechtová.

Obľúbená speváčka by chcela do konca roka dokončiť nový album a naplánovať budúcoročné turné. S kapelou sa zároveň teší na letné festivaly a open air koncerty.

Novinka Katky Knechtovej "V motlidbách":

Katarína Knechtová - V modlitbách (official video)

Autor: 
YouTube

Zdroj foto: Facebook Katka Knechtová

- - Inzercia - -