Dnes je štvrtok, 17.október 2019, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

FOTOREPORT: Zuzana Čaputová v uliciach Bratislavy. Kam smerujú jej kroky?

jún 15, 2019 - 17:00
Zuzana Čaputová, už ako úradujúca prezidentka, má dnes naozaj náročný program. V uliciach Bratislavy ju vítajú stovky nadšených ľudí. Náš fotograf Ramon Leško bol tiež pri tom.

Novú hlavu štátu davy vítali na každom kroku potleskom. Ten si pri odchode vyslúžil aj Andrej KIiska s manželkou Martinou. Nová hlava štátu pri príchode do Prezidentského paláca pozdravila aj Čestnú stráž.

Zuzana Čaputová doň pozvala i približne štyridsať seniorov z celého Slovenska na obed. Sociálni pracovníci a pracovníčky pomohli vybrať seniorov, ktorí sa rôznymi aktivitami podieľajú na celkovom zlepšení života seniorov na Slovensku. Novozvolená prezidentka SR v rámci cesty bratislavskými ulicami pozdravila nastúpených príslušníkov ozbrojených síl SR a prezidentskej stráže pozdravom „Sláva vlasti vojaci“, na čo jej odpovedali „Sláva“. Následne vojaci odpochodovali z Hviezdoslavovho námestia.

Po tom, ako pozdravila vojakov, presunula pešo k Dómu sv. Martina, kde sa zúčastnila na ekumenickej bohoslužbe Te Deum. Trasu z bratislavskej Reduty k dómu lemovali stovky ľudí. Prezidentka sa s nimi zdravila, fotografovala a prijímala gratulácie.

Čaputovej program pokračuje aj dnes podvečer. O 17:00 položila veniec k pamätníku Brána slobody a kyticu k pamätníku obetiam Železnej opony na Devíne. Odtiaľ pôjde na Ondrejský cintorín a na hrob prvého prezidenta SR Michala Kováča položí kyticu. Deň inaugurácie ukončí prezidentka Slovenskej republiky slávnostnou recepciou v budove Slovenskej filharmónie. Jej kroky samozrejme mapujeme i my.

Zdroj: Fotograf Ramon Leško

- - Inzercia - -