Dnes je štvrtok, 17.október 2019, meniny má: Hedviga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ikonická herečka dnes oslavuje rovnú sedemdesiatku!

jún 22, 2019 - 15:40
Šarmantná, kultivovaná a v hereckej oblasti jedna z najrešpektovanejších osobností, úžasná Meryl Streep (70), dnes oslavuje krásne jubileum.

Počas kariéry si dosiaľ vyslúžila 21 nominácií na Oscary, pričom toto prestížne ocenenie získala trikrát - v roku 1980 za snímku Kramerová verzus Kramer, v roku 1983 za film Sophiina voľba a v roku 2012 za životopisnú drámu Železná lady.

Okrem toho má na konte osem Zlatých glóbusov, tri ceny Primetime Emmy a dve ceny BAFTA. Francúzska filmová akadémia ju v roku 2003 ocenila Čestným Cézarom za celoživotné dielo. Z ďalších filmov: Lovec jeleňov, Francúzova milenka, Silkwoodová, Spomienky na Afriku, Pohľadnice z Hollywoodu, Smrť jej pristane, Dom duchov, Divoká rieka, Madisonské mosty, Predtým a potom, Marvinova izba, Adaptácia, Hodiny, Prime, Diabol nosí Pradu, Pochybnosti, Mamma Mia!, Julie & Julia, Je to komplikované, Druhá šanca, Blízko od seba, Príbehy z lesov, Suffragette, Nikdy nie je neskoro, Božská Florence, The Post: Aféra v Pentagone, Návrat Mary Poppins, Mamma Mia! Here We Go Again.

- - Inzercia - -