Dnes je štvrtok, 12.december 2019, meniny má: Otília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Množstvo hviezd na jednom pódiu! Ďalší ročník obľúbeného festivalu už o pár dní

júl 21, 2019 - 21:00
Milovníci muzikálu, šansónov, filmovej, či divadelnej hudby a kabaretu, budú mať čoskoro svoj sviatok. Muzikálový festival Jozefa Bednárika, ktorý sa uskutoční 17.-18. augusta bude mať už svoj 12. ročník.

Tento rok sa tradičný Muzikálový festival Jozefa Bednárika presúva do romantického prostredia Kúpeľov Sliač. Melódie svojho srdca si návštevníci budú môcť vychutnať opäť v podaní elitných slovenských umelcov. Program je rovnako ako po iné roky prehliadkou súčasnej i minulej muzikálovej a filmovej hudby, ktorá bude tento raz okorenená aj najslávnejšími operetnými áriami. Samozrejmosťou bude tradičné oceňovanie osobností za prínos v muzikálovej tvorbe Brusnianska brusnica a Tabuľa slávy.

Odborným garantom podujatia je tentoraz český hitmaker Zdeněk Barták. Sobotný program bude v divadelnej sále kúpeľného domu Palace na Sliači, kde si diváci vychutnajú operetu Hrnčiarsky bál v podaní študentov topolčianskeho konzervatória, a tiež si prídu na svoje pri operetách Martina Babjaka a Miroslava Dvorského. Pozvanie na festival prijal bez váhania. „Počul som, že tu pravidelne vládne priam rodinná atmosféra, kde si účinkujúci môžu podebatovať s divákmi. Takéto situácie bežne nezažívam, no celkom sa na to teším. V súčasnosti vyberáme s organizátormi repertoár. Ešte nie je definitívny, ale budú to najznámejšie kúsky klasických operiet Lehára, či Straussa,“ vyznal sa maestro Miroslav Dvorský. Hlavný festivalový program začne v nedeľu o 15:00 hod. na nádvorí pred slávnou Dvoranou Palace, Kúpeľov Sliač.

Predstavenie plné hviezd

O 15:30 hod. v programe LEGENDY uvidíte Vaša Patejdla, Pavla Hammela, Martina Babjaka a Miroslava Dvorského. Počas vyše 7 hodinového maratónu si spomenieme aj na fenomenálneho textára a básnika Joža Urbana, diváci si vychutnajú šansón v podaní Andrei Zimányiovej, s Jurajom Čurným si zaspomíname na slávnu slovenskú a českú filmovú a televíznu hudbu, ale chýbať nebude ani veľký muzikál. Pozveme vás na znovunaštudované predstavenie Cyrano z predmestia, v podaní troch jeho hlavných protagonistov na čele s Mirkou Partlovou, a Jánom Slezákom. Chýbať nebude ani prvý slovenský Cyrano - Jozef Benedik a nechajme sa prekvapiť, jeho šarmantná kolegyňa Kamila Magálová sa možno objaví tiež.

Vstupenky si môžete zakúpiť TU.

- - Inzercia - -