Dnes je štvrtok, 28.máj 2020, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Do Košíc mieri legendárna Apocalyptica. Koncert vypukne už túto nedeľu!

august 16, 2019 - 13:30
Fínska kapela Apocalyptica sa v nedeľu 18. augusta predstaví v Košiciach. Koncert sa bude konať v miestnom amfiteátri v rámci turné Apocalyptica 'Plays Metallica' .

Skupina sa zastaví v tamojšom amfiteátri v rámci turné Apocalyptica 'Plays Metallica' a pod holým nebom odohrá svoj aktuálny koncertný program doplnený o strhujúcu svetelnú šou. Okrem skladieb z prelomového debutového albumu Plays Metallica by Four Cellos (1996) hudobníci zahrajú aj ďalšie klasiky skupiny Metallica a vlastné skladby.

Apocalyptica tentokrát sľubuje koncertný program so špeciálnou dĺžkou, bude pozostávať z dvoch častí rozdelených prestávkou. Formácia fanúšikom a fanúšičkám odkázala, že sa na prvý koncert v Košiciach veľmi teší. Skupina sa vlani predstavila v rámci projektu In Castle v Amfiteátri v Seredi.

Hviezdne spolupráce

Apocalyptica vznikla v roku 1993, pričom hrala coververzie skladieb od spomínanej kapely Metallica. Neskôr k nim pridali aj piesne skupín ako Faith No More, Sepultura a Pantera a následne začali nahrávať aj vlastné skladby. Doteraz vydali albumy Plays Metallica by Four Cellos (1996), Inquisition Symphony (1998), Cult (2000), Reflections (2003), Apocalyptica (2005), Worlds Collide (2007), 7th Symphony (2010) a Shadowmaker (2015). Spolupracovali s nimi interpreti, ako napríklad Sandra Nasić, Ville Valo, Lauri Ylönen, Marta Jandová, Corey Taylor, Gavin Rossdale, Till Lindemann či Max Cavalera.

Skupina a jej veľký hit: "Not Strong Enough":

Apocalyptica feat. Brent Smith - Not Strong Enough (Official Video)

Informácie pochádzajú od Bibiány Grebeňovej Šedivej z agentúry KVAS a z archívu SITA.

- - Inzercia - -