Dnes je piatok, 24.január 2020, meniny má: Timotej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako skombinovať zásnubný prsteň a svadobnú obrúčku?

november 12, 2019 - 11:10
Patríte k ženám, ktoré chcú oba prstienky, ktoré im ich vyvolený postupne navliekol, nosiť po svadbe spoločne na jednom prste? Dopredu sa zamyslite nad možnosťami, ako ich pekne skombinovať.

Je potrebné zvážiť hneď niekoľko vecí. Prvý z nich je štýl a dizajn vášho zásnubného prsteňa, to prispeje k zúženiu výberu svadobných obrúčok. Ďalej je potrebné vziať do úvahy jeho materiál a premyslieť, či chcete, aby boli oba prstienky z rovnakého materiálu. Dlhoročnú skúsenosť s nosením zásnubného prsteňa a svadobnej obrúčky z iných materiálov má napríklad britská kráľovná Alžbeta II. Jej zásnubný prsteň je z platiny a svadobná obrúčka zo žltého zlata. V neposlednom rade môže pri výbere svadobného prstienka hrať úlohu aj fakt, či sú v zásnubnom prstienku diamanty alebo iné drahé kamene. Nižšie nájdete inšpiráciu ako vytvoriť svoj dokonalý pár.

Nestarnúca klasika

Ak si príliš nepotrpíte na módne výstrelky ani veľkú ozdobnosť svojich doplnkov, bude sa vám pravdepodobne páčiť jednoduchý zásnubný prstienok s briliantom. Ten po svadbe krásne doplní jemný hladký krúžok.

Elegancia predovšetkým

Vkusné trblietavé zásnubné prstienky, ktoré na sebe majú okrem centrálneho kameňa hneď niekoľko menších kamienkov, sa skvele hodia ku svadobným obrúčkam s rôznymi povrchovými úpravami. Vyberať môžete z prstienkov pieskovaných, ryhovaných i matných. Ak chcete, aby sa trblietala aj svadobná obrúčka, môžete niekoľko kameňov pridať aj na ňu.

Moderná kombinácia s eternity svadobnými obrúčkami

Názov „eternity“ prebraný z angličtiny znamená večnosť. K akým iným prsteňom než k svadobným obrúčkam sa spojenie s niečím večným hodí viac? Eternity prstienky sú po celom svojom obvode alebo jeho polovici osadené diamantmi alebo inými drahokamami, tie im prepožičiavajú neskonalú krásu. Skvelú dvojicu budú tvoriť hlavne s jednoduchšími zásnubnými prstienkami.

Mámenie minimalizmu

V poslednej dobe je trendom minimalizmus a nevyhýba sa ani šperkom. Ak patríte medzi vyznávačov tohto smeru, porozhliadnite sa medzi kombináciami prostých, avšak veľmi kvalitne a dômyselne spracovaných prstienkov.

Nezvyklé tvary svadobných obrúčok

Nemusíte nutne zostávať pri pravidelnej svadobnej obrúčke, obľube sa tešia aj rôzne nepravidelné tvary. Môžu mať aj jednu praktickú výhodu - zaoblenie či zakrútenie môže vytvoriť väčší priestor pre hlavný kameň zásnubného prstienka. Tým ho nechá krásne vyniknúť a zároveň ho ochráni, preto sa pri nepretržitom nosení nemusíte obávať zničenia ani jedného z prsteňov.

Stvorení jeden pre druhého

Ak sa aj cez všetky vyššie uvedené tipy stále obávate, že sa vám nepodarí skombinovať zásnubný prstienok so svadobným tak, aby sa vám výsledok páčil dlhé roky, môžete si vybrať medzi vopred zostavenými súpravami. Tie sú dokonale zladené, pretože sa o to za vás postarali skúsení zlatníci a zlatníčky s dlhoročnými skúsenosťami. Prípadne si nechajte od profesionálov poradiť osobne.

Zásnubný prsteň a svadobná obrúčka budú dosť možno najdôležitejšími šperkmi, ktoré budete v živote vyberať. Najdôležitejší pri ich výbere je samozrejme váš vkus, odrážať by sa v šperkoch mala tiež vaša osobnosť, prípadne i životný štýl. Veríme, že vďaka radám v tomto článku bude pre vás vyberanie o poznanie jednoduchšie a so svojím finálnym rozhodnutím budete nadmieru spokojní.

- - Inzercia - -