Dnes je streda, 29.január 2020, meniny má: Gašpar
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Glami spustilo prvý vyhľadávač udržateľnej módy v Európe!

december 04, 2019 - 08:00
Podľa zistení prieskumu, ktorý v tomto roku realizoval módny vyhľadávač GLAMI.sk, 70 % zákazníkov túžiacich po udržateľných kúskoch nevie, kde ich má hľadať a nakupovať.

Nízke povedomie o udržateľných značkách vytvára najväčšiu bariéru pre nákup takejto módy. A práve na tento problém sa zameral GLAMI.eco – nový projekt, ktorý pomáha zákazníkom objavovať udržateľné značky a zorientovať sa v ich zodpovednom prístupe k produkcii oblečenia aj pracovným podmienkam pri jeho výrobe.

Nová medzinárodná platforma GLAMI.eco je inciatívou vyhľadávača módy GLAMI, ktorý poskytuje široký výber produktov z rôznych módnych e-shopov na jednom mieste. Aktuálne je zastúpený v 14 krajinách, vrátane Slovenska, Českej republiky, Bulharska, Brazílie, Chorvátska, Grécka, Maďarska, Nemecka, Francúzska, Slovinska, Španielska, Turecka, Rumunska a Ruska.

GLAMI v uplynulých mesiacoch šírilo povedomie o udržateľnosti, predstavilo intuitívne vyhľadávanie naprieč materiálmi a tiež praktického sprievodcu materiálmi. Tiež začalo upozorňovať na lokálne značky a ich príbehy vo všetkých krajinách, pričom Česká republika a Slovensko boli medzi prvými lastovičkami. Tento krok získal pozitívnu odozvu, a tak sa GLAMI rozhodlo vytvoriť platformu GLAMI.eco, exkluzívne zameranú na udržateľné značky.

GLAMI.eco vznikla ako projekt mladého tímu, ktorý verí, že udržateľná móda je tou správnou cestou do budúcnosti. „Ako platforma, ktorá združuje 3000 e-shopov a viac ako 25 miliónov návštevníkov mesačne v celkovo 14 krajinách, máme veľký priestor propagovať zodpovednú módu. V tomto okamihu už máme 120 udržateľných značiek na jednom mieste na GLAMI.eco a sme si istí, že to je iba začiatok.” upresnil Tomáš Hodboď, CEO módneho vyhľadávača GLAMI. „Našou misiou je zhromaždiť a organizovať všetku udržateľnú módu na jednom mieste, aby mal každý šancu takéto produkty objaviť a zároveň sa naučil niečo nové o téme udržateľnosti. Možnosť spoznať príbehy značiek tiež pomôže dospieť pri nákupoch k zodpovednejším rozhodnutiam,” dodáva.

Zodpovedné nakupovanie Slováci preferujú čoraz viac – 31 % respondentov v prieskume GLAMI deklarovalo, že ich nákupné správanie je ovplyvnené udržateľným prístupom k móde, iba 7 % uviedlo, že im je udržateľná móda ľahostajná. Takisto aktívne vyhľadávame informácie o téme udržateľnosti. Vyhľadávanie “udržateľnej módy” za posledných 5 rokov stúplo o 46 %, tvrdia Google trends data.

GLAMI.eco je marketingový nástroj, ktorý produkty nepredáva, ale na jednom mieste zhromažďuje ponuky udržateľnej módy z rôznych e-shopov a nezávislých značiek po celom svete. GLAMI.eco je nezávislá platforma, ktorá nie je spojená so žiadnou konkrétnou značkou a ktorá overuje a vyberá značky podľa nasledovných kritérií:

  • použitie organických, rozložiteľných alebo recyklovaných materiálov
  • výrobné procesy neškodia životnému prostrediu
  • pracovné podmienky aj zaobchádzanie so zamestnancami sú férové, etické a je zabezpečená bezpečnosť pri práci
  • transparentnosť výrobného procesu
  • značka je držiteľom niektorého z medzinárodne uznávaných certifikátov (napríklad GOTS, Fair Trade, Blue Sign)

 

O GLAMI:

6 rokov práce

14 krajín

3000 e-shopov

12 miliónov produktov

25 miliónov návštevníkov mesačne

 

 

 

GLAMI je vyhľadávač módy, ktorý spája milióny zákazníkov a stovky rozdielnych značiek a e-shopov pod jednou strechou. GLAMI výrazne zjednodušuje objavovanie a nakupovanie módy vďaka použitiu umelej inteligencie, ktorá umožňuje smart produktovú klasifikáciu a personalizovaný výber módy.

 Fast-growing startup n.20” v CEE podľa Deloitte.

- - Inzercia - -