Dnes je utorok, 28.január 2020, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 rád, čoho sa na vianočných večierkoch vyvarovať!

december 14, 2019 - 17:00
Advent nie je len obdobím zhonu a zháňania darčekov, ale aj časom na neformálne stretnutie s kolegami a na zábavu na firemných kapustniciach a vianočných večierkoch. Tie bývajú často veľmi dvojsečnou zbraňou, pretože kolektív môžu upevniť, ale aj totálne rozbiť.

1.Starostlivo zvoľte oblečenie. Je to síce „len“ večierok, stále ale nezabúdajte, že na ňom budú vaši kolegovia, klienti či partneri. A vy nechcete, aby sa na druhý deň o vás klebetilo...

2. Pozor na karaoke! Keď sa pustí hudba a vo veselej nálade sa dostanete k mikrofónu, každý si myslí, že je spevák. A v ére smartfónov je vysoko pravdepodobné, že váš výkon niekto nafilmuje a podelí sa oň na sociálnych sieťach.

3. Neoznačujte fotky na facebooku. Pre vás sú to možno najhviezdnejšie a najvtipnejšie zábery večera, druhých však môže póza či grimasa výrazne mrzieť. A fotka, ako práve do seba tlačíte šunkový chlebíček sa dá zniesť v januárovom firemnom newsletteri, ale na facebooku takú odozvu nepotrebujete!

4. Netykajte si so šéfom! Uvoľnená atmosféra a alkohol búrajú hranice a tak sa stane, že šéf v rovnakom naladení ako vy, vám navrhne tykanie. V ten večer je to ok, ale na druhý deň počkajte, kým vás osloví. Možno si to tykanie vôbec nebude pamätať.

5.Klebetenie zakázané! Firemné večierky sú fajn, pretože sa s kolegami môžete spoznať normálne ako ľudia. Je to tiež dobrá príležitosť nenásilne si pokecať o osobnejších veciach. Vyznávanie lásky, prílišnú príťažlivosť alebo naopak silné antipatie by ste však neskôr mohli veľmi oľutovať.

- - Inzercia - -