Dnes je piatok, 24.január 2020, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Odkiaľ chodí ten Ježiško

december 17, 2019 - 13:32
Za veľký zázrak štedrého večera považujem zjavenie všetkých tích darčekov. Odkiaľ k nám len prišli a akú diaľku museli zdolať?

Odkiaľ chodí ten Ježisko?

Musím sa priznať, že mňa veľmi bavilo veriť na Ježiška. Mama mi vždy povedala, že práve keď som šla na záchod alebo prezliecť sa pred večerou preletel okolo okna. To bol aj jeden z dôvodov prečo sme sa rozhodli poňať ho ako vianočný zázrak aj pre nášho syna. Ja sama verím na zázraky, resp. že všetko sa deje z určitého dôvodu a každá situácia sama o sebe je ten zázrak. Písanie listu Ježiškovi je tiež krásny spoločný rituál.

 Rôzne verzie rodičov

1)    Ježiško je duch, vie čarovať a všetky darčeky si vyčaruje pre dobré deti. Táto mystická verzia v sebe nesie posolstvo mágie a viem si predstaviť, že sa môže páčiť mnohým deťom. 

2)    Rodičia sú Ježiškovi pomocníci a s časťou darčekov mu pomáhajú. Tu vidíme kompromis rodičov ktorý zvolili zlatú strednú cestu a ľahšie sa im možno bude v budúcnosti vysvetľovať pravda.

3)    Nájdu sa aj rodiny kde majú v mobile nastavené špeciálne vianočné zvonenie, ktoré hlási, že už odišiel a môžu sa ísť pozrieť pod stromček. 

4)    Ježiško je hanblivý a nechce aby ho nikto videl. Toto sa mi zdá celkom uveriteľné keďže existuje aj veľa hanblivých detí ktoré mu v tom budú rozumieť.

 Je milosrdná lož v poriadku?

Vo svojom okolí pozorujem ľudí, ktorí sa rozhodli vyjsť s pravdou na povrch hneď od útleho veku dieťaťa a úplne tomu rozumiem. Tvrdia, že konzumu je všade okolo nás príliš veľa a takto aspoň môžu s dieťaťom prekonzultovať či naozaj potrebuje ten a ten darček. Môžu ho viesť k striedmosti aj touto cestou. Ďalšia vec je vyjsť s pravdou von, kedy je na to najvhodnejší čas?  Nedávny výskum tvrdil, že deti nie sú sklamané z toho, že pravdu nevedeli, ale naopak sú hrdé, že prišli na to samé. Je to na vás milí rodičia, dôležité je zapojiť aj najbližšiu rodinu aby dieťa nebolo zmätené keď sa ho dedko opýta či sa mu darček od neho páčil. 

 Cez víkend si predstavíme vianočné sviatky v konkrétnych regiónoch a udalosti v nich na ktoré môžeme spolu s deťmi zavítať.

- - Inzercia - -