Dnes je piatok, 24.január 2020, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pečenie medovníkov s deťmi

december 18, 2019 - 12:00
Milí rodičia, tak ako pokračujú predvianočné prípravy? Dúfam, že čo najpokojnejšie...viem, občas môžu takéto naivné slová vzhľadom na vysoký dátum pôsobiť vtipne. Ale predsa len, ak sa to dá čo i len trochu, skúste sa zhlboka nadýchnuť a do celého toho zhonu zapojiť aj deti. Pokoj Vám to síce negarantuje, ale veľa zábavy v rámci spoločne stráveného času určite áno. S mojimi kamarátmi sme sa takto v jednu decembrovú sobotu rozhodli stretnúť pri pečení medovníkov.

Plánovanie

Celá akcia bola najskôr ohrozená našim soplíkom. Keď sme túto našu patáliu prediskutovali so všetkými zúčastnenými, ktorí našu účasť napriek možným bacilom podporili, šlo sa na vec. 3 maminy, 3 otcovia, 2 deti a pes. 3 dávky lineckého cesta, 3 na vanilkové rožky, 3 na medovníky, kopec vykrajovačiek, valčekov, plechov, vína a jedna veľmi pracovitá teplovzdušná rúra.

Ako to bolo u nás

cookies-448356_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Deti sa počas dňa prehrali so psom, pes s deťmi, otcovia s mobilmi a občas prehodili i pár slov a my žienky sme piekli. Spotené až po posledný háčik na podprsenke, s takmer plochými nohami od celodenného státia, ale šťastné- z vína, aj z dobre vykonanej práce. Deti nám s pečením pomáhali presne 2 a pol minúty, ale veľmi ich bavilo vyjedať cesto a hádzať ho na zem. Prežili sme i lokálnu donášku zaručene talianskej pizze a fakt, že deň má len 24 hodín. Spievalo sa, trochu i tancovalo, striedavo plakalo, podľa toho, ktoré dieťa padlo, ale celkovo deň hodnotíme absolútne pozitívne. Dokonca náš poklad zaspal v aute cestou domov a potiahol to až do rána.

Pridáte sa?

Ak máte pár kamarátov, čo sú za každú srandu, a aspoň jednu dobre vybavenú kuchyňu, vrelo odporúčam takúto rodinno- koláčovú spoločnosť. S kamoškami si toho stihnete povedať oveľa viac ako na rýchlej káve, deti a muži sa navzájom zabavia tiež a zároveň budete všetci spolu, čo je ten najväčší dar, aký si v dnešnom rýchlom svete môžete dať.

Zajtra sa na Vás teším s upratovacou témou a pomocou detí podľa veku.

- - Inzercia - -