Dnes je piatok, 24.január 2020, meniny má: Timotej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Kam s deťmi pred štedrou večerou

december 22, 2019 - 16:00
Niekedy sa nám stane, že práve pred dôležitým momentom sa nám začne všetko kaziť. Takým je určite aj štedrá večera a potrebujeme mať dostatok času aj na plán B v prípade, že by plán A nevyšiel.

Predpokladám, že každá mamička by privítala situáciu keby deti pokojne sedeli a vyfintené by čakali na večeru. Realita je však taká, že zrazu sú úplne všade a to o čo sme sa úporne snažili po celé dni príprav nám mizne pred očami. Rozrýpané koláče, popadané gule zo stromčeka a náš sviatočný odev by mal ísť do práčky ako prvý. Prichádza na miesto otázka: „Kam deti na štedrý deň poslať?“

Možností je viac

Na dedine či v menších mestách prichádza ako prvá na rad najbližšia rodina. Je tam aj veľký predpoklad, že sa detí stretne viac tak majú o zábavu postarané. V Bratislave napríklad môžu oteckovia pomôcť svojím polovičkám tým, že deti vezmú na prechádzku. Železná studnička, centrum mesta, rôzne klziská, ihriská popri Dunaji či detské múzeum má otvorené aj cez sviatky. Niektorí moji priatelia sa zvyknú stretnúť aj spolu v obľúbenej kaviarni s detským kútikom a všetci sú spokojní. Oteckovia pri pive, detičky spolu a mama si užíva pokojné vianoce.

 Stredné a východné Slovensko

V poslednom období sa aj na Slovensku rozrástol trend stráviť vianočné sviatky v hoteloch kde je o všetko postarané a najmä je tam program pre detičky. Ponuka je široká od východu po západ, stačí si vybrať na čo máte chuť. Rodičia si môžu naozaj po celom roku konečne vydýchnuť. Aj taká celodenná sánkovačka na najbližších kopcoch môže byť veľkým zážitkom pre malých i veľkých. Stavanie snehuliakov, iglu či guľovačka je veľmi zdravý spôsob ako dieťa unaviť pred štedrou večerou. Špecialitou v našej krásnej krajine je možnosť okúpať sa v termálnej vode v rôznych aquaparkoch. 

 Milí rodičia, z celého srdca vám prajem krásny štedrý deň a spomeňte si na nás aj cez sviatky, budeme sa na vás tešiť.

- - Inzercia - -