Dnes je pondelok, 24.február 2020, meniny má: Matej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Blíži sa plesová sezóna: Ktorý šperk vás rozžiari najviac?

december 23, 2019 - 14:00
Plesová sezóna sa nezadržateľne blíži a väčšina žien začína premýšľať nad tým, aké oblečenie a doplnky tento rok zvolí. Každá z nás totiž vie, že nielen šaty, ale i doplnky dotvárajú celkový výzor.

Veď práve vkusné doplnky dodajú vášmu outfitu tú pravú, dokonalú, štýlovú bodku.

Výber šperku

Šperky sú doplnkom, ktoré spoľahlivo privedú váš vzhľad k dokonalosti, avšak pri nesprávnom výbere ho môžu naopak i pokaziť. Výber šperku by ste mali podmieniť výberu šiat. Správne zvolený šperk dodá šmrnc šatám, zároveň tiež zvýrazní časti tela, na ktoré chceme upriamiť pozornosť. Pokiaľ sú vaše spoločenské šaty jednoduché, jednofarebné, bez náročných vzorov, výšiviek či kryštálových ozdôb, doprajte si bohaté, okázalé šperky. Akonáhle sú zas vaše šaty bohato zdobené alebo riasené, svoje krivky  zvýraznite jemnými šperkami. Plánujete si vlasy vyčesať, prípadne máte na sebe šaty s vysokým výstrihom? Potom vsaďte na výraznejšie náušnice. Šperky slúžia ako chýbajúce oblečenie pre tú časť tela, ktorá ostáva odokrytá. Či už sú to uši, dekolt, respektíve ruky, šperky vnímajte ako kvázi štýlové oblečenie.

Ideálny kúsok

Šperky by mali byť tou pomyselnou čerešničkou na torte, no stále platí staré známe „menej je viac“. Spoločenská etiketa síce dovoľuje kombinovať dva i tri druhy šperkov, ideálnymi sa stali výrazné a honosné náušnice, pretože efektívne doladia vašu róbu. Tiež vám zaručia, že to so šperkami nepreženiete.

Kľúčová je samozrejme voľba farieb. Či už idete na Ples v opere alebo dedinský ples, nepreháňajte to s farbami. Pravá dáma je sofistikovaná a tajomná, takže dokonalou voľbou v prípade šperkov sú čierna a strieborná. Nadčasové náušnice s kryštálmi bývajú v súčasnosti rovnako trendy a vašim šatám dodajú šmrnc i eleganciu. Šperky by vás nemali tlačiť, ale mali by ste sa v nich cítiť pohodlne.

Krásne a praktické

Náušnice sú základom šperkovnice každej ženy. Patria k najvýraznejším dámskym doplnkom a radia sa medzi obľúbené doplnky. Vybrať si správne náušnice, predovšetkým na spoločenskú udalosť, nemusí byť jednoduché.

Pamätajte na to, že...

...váš šperk nemusí byť luxusný, aby ste naň minuli tri výplaty. Dnes sú v obchodoch dostupné krásne, lokálne vyrobené kúsky, ktorým hodnotu dodáva ručná práca a miestna výroba. Ručne vyrobený šperk je samozrejme vzácny. Vaše náušnice nemusia byť vytvorené ani z drahých kameňov. Krištáľové druhy patria medzi obľúbené komponenty. Okrem toho sú ľahké, čo zabezpečí, že vás počas plesovej noci nebudú omíňať.

 

Zdroj foto: Giuliett

- - Inzercia - -