Dnes je nedeľa, 29.marec 2020, meniny má: Miroslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Detská oslava I.

január 08, 2020 - 12:00
Milí moji, čas sviatočný je definitívne za nami. Koniec kapustniciam, šalátom, vyprážaným rybám a celkovému obžerstvu. Naozaj? A čo tí z vás, ktorí máte januárových oslávencov? A vy ostatní? Premýšľali ste už nad detskou oslavou?

Január

Uznávam, máte istú nevýhodu. Väčšina ľudí je už preoslavovaných a jediné po čom túžia je pokoj svätý. Na druhej strane, čím ste v skorších januárových dňoch, tým menej nátresku môžete očakávať v detských kaviarňach či centrách disponujúcich zábavným kútikom pre vašich najmilších. Tí odvážnejší môžu skúsiť oslavu vonku spojenú s pretekami v sánkovaní či korčuľovaní.

Február

V druhom mesiaci treba mať na pamäti najmä sviatok zamilovaných, ktorý vám môže skrížiť plány v prípade, že sa na vami vybranom mieste koná aj valentínska párty. Plesová sezóna je tiež v plnom prúde, ale sviečky na torte počas dňa budete môcť sfúknuť takmer všade. A počasie môže stále priať i dobrodružnejším. Veľkou výhodou je, že dni sa už predlžujú. Hurá.

Marec

Mesiac kníh. Oslava v knižnici? Tam by vás asi s týmto nápadom veľmi nepochválili, ale knihy môžu byť na marcovej oslave kľúčovou témou. Že nuda? Tak skúste z recesie spraviť karnevalovú oslavu v maskách knižných hrdinov.

light-painting-801024_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Apríl

Mesiac bláznov alebo vtákov. Máte výhodu, že tu sa na vás už môže usmiať šťastena počasia. V tom prípade šup do parku. A keď sme už pri tých vtákoch, malé ornitologické okienko môže potešiť nejedno dieťa. Nemám tým na mysli, že máte rovno zavolať sokoliarov, možno postačí ďalekohľad, encyklopédia vtákov (alebo starý dobrý internet v mobile) a hurá zistiť čo to okolo nás vlastne lieta.

Máj

Máj lásky čas. Včielky bzučia, púčiky pučia, tu spŕchne, tu vyjde slniečko, ale celkovo už začína byť hriechom ostať vnútri medzi štyrmi stenami. Rezervujte či obsaďte si ohnisko dostatočne vpred, začína byť nátresk.

Jún

Škola končí, tak sa držte prísľubu prázdnin a voľných dní. Z rozpravy o prázdninových snoch a plánoch sa dá spraviť príjemná oslavná aktivita. A to fantastické hrejivé slniečko. Aj maminám káva vonku chutí hneď lepšie. Len pozor na tortu, nech sa rýchlo neroztopí.

Zajtra pokračujeme v téme. Teším sa.

- - Inzercia - -