Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako stráviť nedeľu s deťmi

január 26, 2020 - 11:27
Občas s nostalgiou spomínam na víkendy zo života spred detí a ziastila som, že zďaleka nie som jediná. Knižky, ticho, vyspávanie, ako ale z momentálnej situácie vyťažiť čo najviac pre prospech "oboch" strán?

Víkend patrí rodine

V súčasnosti asi nik z nás nepovie, že má dostatok času na všetko čo potrebuje stihnúť. V práci toho pribúda a ako deti rastú povinností okolo nich je viac a viac. Školy, krúžky, sociálny kontakt, to všetko si vyžaduje dostatok našej pozornosti. Víkendy sú však primárne určené na regeneráciu a aj keď sa už nedá vylihovať úplne podľa našich predstáv skúsme si povedať ako sa dá príjemne víkend stráviť v kruhu rodiny. Tak aby sme z toho mali my aj naše deti príjemný pocit.

Upratovanie a doháňanie povinností

Je pochopiteľné, že ženy ktoré si potrpia na absolútnu čistotu doma a pracujú na plný úväzok majú pocit, že potrebujú využiť víkend na vyleštenie domácnosti. Ale je pochopiteľné aj to, že deti týmto nápadom nadšené nebudú a ani mu neporozumejú. Nám sa osvedčilo upratovať spolu kedykoľvek počas týždňa, aby toho bolo cez víkend čo najmenej. Môžete spolu naložiť umývačku či práčku, bežné veci okolo domácnosti a to stačí. 

Tipy ako tráviť spoločné víkendy v zimných mesiacoch

-prechádzka v lese spojená s kŕmením vtáčikov

-pozvanie na obed pre širšiu rodinu alebo priateľov

-vymaľovať všetky možné omaľovánky

-sledovanie nových rozprávok (aj v cudzích jazykoch a edukácia je spoločná)

-návšteva kostola

-triedenie hračiek a oblečenia spolu s dieťaťom, nech samo vyhodnotí čo je a čo už nie je potrebné

-objavovanie bábkových divadiel, múzeí, herní, vzniká toho stále viac tak do toho! 

Je pochopiteľné, že nie zo všetkých aktivít budete ako rodičia nadšení, pamätám si momenty keď som doslova v niektorých priestoroch trpela a môj syn bol šťastím elý bez seba. Ako riešenie je výborné pozvať tam na kávu kamošku čo ste dlho nevideli, príjemne si pokecáte a nebudete odrátavať sekundy ako na silvestra. Pri bezdetných priateľkách som im objednala vínový strik a tiež boli napokon spokojné. Nezabúdajme na krásnu formulku: " Spokojná mama=spokojné dieťa."

Cez týždeň nám porozpráva zubná lekárka Mudr. Zorica Nemcová o tom ako treba sanovať mliečny chrup a bude priestor aj na vaše otázky

- - Inzercia - -