Dnes je štvrtok, 09.apríl 2020, meniny má: Milena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako si užiť mesiac knihy s deťmi

marec 07, 2020 - 12:00
Knihy nám dávajú strašne veľa a je výborné keď už malé deti vidia ich účinky na nás dospelích. Zasnený pohľad, rozšírenie slovnej zásoby, prenesenie do sveta fantázie.

Ako deti viesť ku knihám

Odvšadiaľ počúvame aká je dnešná doba hrozná, náročná pre fungovanie rodiny, deti sedia iba pred počítačmi a telefónmi. Je pravda, že až o pár rokov zistíme ako elektronika vplýva na malé deti, súčasná najmladšia generácia je totiž prvá na ktorej sa to odrazilo naplno. Už nás neprekvapujú dvojročné deti s mobilmi pri obede, v električke či na maminých kolenách. Záchrannú ruku vie v tomto momente podať kniha. Predmet pri ktorom sa dieťa zamýšla, neurobí všetko za neho, ale dieťa musí použiť rozum, rozvíja mu fantáziu a rozširuje slovnú zásobu. Ako mu ukázať, že je to jedinečne zaujímavý predmet? Jedine príkladom. Keď vás dieťa uvidí čítať a je obklopené knihami príde mu to prirodzené a netreba ho nútiť. 

Existuje veľa možností ako sa skamarátiť s knihou

V súčasnosti sú knižnice plné zaujímavých aktivít pre deti, nachádzajú sa v nich pekne vybavené detské kútiky a knihy si dieťa môže pochytať. Bola som dokonca aj prekvapená ako sú niektoré natrhnuté, zničené a pani knihovníčka nám vysvetlila, že to malé deti robia a zoznamujú sa aj týmto spôsobom s detskou literatúrou. V knižniciach organizujú divadielka, čítania rozprávok a stretnutia pre deti rôzneho veku.

abc-4431556_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Detskí hrdinovia ako vzory

Najväčší prínos kníh sú ich pozitívni hrdinovia. Deti sa s nimi radi stotožňujú a môžu si z nich prevziať vhodné vzory správania. Pippi dlhá pančucha, indiáni a momentálne je v hre labková patrola. To všetko sú pre naše deti kamaráti a my spravme všetko preto aby si s nimi vybudovali pekný vzťah. 

Pekný víkend milí rodičia a nájdite si čas na peknú knižku

- - Inzercia - -