Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo nebolo v pamätníčku Marilyn?

marec 01, 2012 - 15:49
Dráma režiséra Simona Curtisa Môj život s Marilyn Monroe, ktorá má dve nominácie na tohtoročného Oscara, ponúka neobvykle intímny pohľad na najznámejšiu hollywoodsku ikonu a jej spontánny vzťah s mladým mužom, ktorý jej rozumel viac než ktokoľvek iný.

 

 

Začiatkom leta roku 1956 vkročila americká herečka Marilyn Monroe prvýkrát na britskú pôdu. Počas svadobnej cesty s manželom Arthurom Millerom, známym americkým dramatikom, prišla Monroe do Anglicka nakrúcať film Princ a tanečnica. V tom istom lete sa dvadsaťtriročný Colin Clark prvýkrát v živote zúčastnil na filmovom nakrúcaní. Clark, čerstvý absolvent Oxfordu, mal ambície stať sa filmovým režisérom, ale zatiaľ sa musel uspokojiť s drobnými produkčnými prácami.
O štyridsať rokov neskôr spísal vo forme denníka svoje zážitky z tohto nakrúcania a knihu nazval Princ, Showgirl a ja. Lenže jeden týždeň v jeho zápiskoch chýbal. Až po niekoľkých rokoch Clark prezradil, prečo. V ďalšom pokračovaní životopisu s názvom Môj týždeň s Marilyn opisuje skutočný príbeh jedného nezabudnuteľného týždňa, ktorý strávil v spoločnosti najväčšej vtedajšej svetovej hviezdy, týždňa s Marilyn. Ak chcete byť aj vy aspoň pár minút nebezpečne blízko božskej blondínky, nenechajte si tento film ujsť.

Už len preto, že v ňom hrajú také hviezdy ako Michelle Williams, Kenneth Branagh, Emma Watson, Judi Dench a určite aj preto, že film zobrazuje čosi, čo sa doteraz v živote herečky darilo ukrývať, hoci sa môže zdať, že život Marilyn bol vždy oveľa verejnejší, než by si sama želala.
A je určite zaujímavé sledovať, ako výborne sa podarilo režisérovi preniesť na plátno ducha doby, slasti a strasti hviezdy, čo žiarila tak jasne, až sa sama spálila.


Autor: Andrijan Turan
Foto: Forumfilm

- - Inzercia - -